Emniyet kemeri hayat kurtarır

 

“Bi hareketine bakar hayat” kampanyası kapsamında Cuma günü ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlik Karasu’da da uygulandı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Trafikte emniyet kemeri yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azaltıyor. Güvenli trafik bir hareketinize bakar” diyerek emniyet kemerinin önemi sürücülere bir kez daha hatırlattı.

 

EŞ ZAMANLI UYGULAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla başlatılan “Bi hareketine bakar hayat” kampanyası Cuma günü ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Karasu’da da uygulanan etkinlik, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve diğer katılımcılarla İncilli Mahallesi, Plaj Caddesi Kaymakamlık binası karşısında gerçekleştirildi. Trafikte farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan kampanyada seyir halinde olan sürücüler durdurularak bilgiler verildi.

EMNİYET KEMERİ

Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Hasan Alataş, vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemi de anlattı. “Trafikte emniyet kemeri yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azaltıyor” diyen Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, “Güvenli trafik bir hareketinize bakar. Emniyet kemerlerimizi takmaya özen göstermeliyiz” ifadelerini kullandı. Vatandaşlara maske, araba kokusu hediye edilirken emniyet kemeri bilgilendirme broşürü de dağıtıldı. Karasulu vatandaşlar ise ekiplere teşekkür etti.