Gündem

Fısıltı Gazetesi

Kapı zili gibi

Karasu Belediyesi’nin anonslarda kullandığı uyarı sesinde değişikliğe gidildi. Eskiden daha tiz olan anons sesi şimdi kapı ziline benzer şekle dönüştü. Karasu’daki dış kapı zillerinin çok büyük bir kısmı ile benzerlik gösteren zil sesi, anons başlangıçlarında vatandaşların kapıya yönelmesine neden oluyor. Bu şekilde Karasu Belediyesi vatandaşların obez olmasını da engellemiş oluyor ve evde spor yapma imkanı sağlamış oluyor.

 

Karavan parkı yapılacak

Sakarya Valiliği tarafından Orman Park Tesisleri’nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu”nda katılımcılar arasında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da yer aldı. Vali Çetin Oktay Kaldırım bir ara Sarı’yla görüşerek birşeyler konuştuğu dikkat çekti. Aldığımız bilgilere göre Vali Kaldırım’ın Sarı’ya bölge turizmine katkı sağlayacak Karavan Parkı yapılması konusunda yer tespiti çalışmalarının ne aşamada olduğunu sorduğu öğrenildi.

 

Sökülenler yerine yenileri gelecek

Karasu Plaj Sahil Parkı’nda yaz başında sökülen bazı oyun guruplarının yerine önümüzdeki yıl başka oyun guruplarının monte edileceği öğrenildi. Çeşitli deformasyona uğrayarak kullanılmaz duruma gelen oyun guruplarının bazılarının Karasu Belediyesi şantiyesi hurdalığında bulunduğu belirtiliyor. Öte yandan bu yaz sezonunda sökülen oyun gurupları yerine KARSAŞ tarafından konularak işletilen plastik oyun guruplarının önümüzdeki yıl da ücretli olarak çalıştırılacağı kaydedildi.

 

Bir sınıf karantinaya alındı

Aşı olmadıkları için covid-19’a yakalanan öğretmenler nedeniyle sınıfın tamamı karantinaya alınıyor. Bu durum elbette velilerin de büyük tepkisine yol açıyor. Çünkü öğretmen covid-19 temaslı olduğu için tüm sınıf da temaslı olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz haftasonu İnönü İlköğretim okulunda sınıflardan birinde öğretmeninin covid-19 teşhisi ile karantinaya alındığı ve bu gerekçeyle öğrencilerin de 14 gün süreyle evde kalacağı öğrenildi. Bu arada edinilen bilgilere göre Karasu’da bazı öğretmenlerin aşılarının henüz olmadığı ve PCR test yapılmasına da karşı çıkıldığı öğrenildi.

 

Buzlar eridi mi

Yaklaşık bir yıldır araları soğuk olan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile Karasu MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın Kabakoz Mahallesi asfalt serim çalışmalarını birlikte incelenmesi dikkat çekti. Birlikte verilen görüntü, iki başkanın aralarındaki “buzlar eridi” şeklinde yorumlandı.