Karasu

Fısıltı Gazetesi

Yeşile yetişeceğim diye

Karasu’daki su birikmesinin engellenemediği en bilindik yer SASKİ’nin önündeki durak. Bu durakta bekleyen insanlar su birikintisinin arkasında kalıyor. Az ilerde de trafik ışıkları var. Yeşil ışığa yetişmek isteyen sürücüler sıklıkla duraktaki insanların kıyafetleri ile duş almasına vesile oluyor. Neredeyse her yağışta ortaya çıkan bu tablo suyun tahliye edilememesinden kaynaklanıyor ve yol yapıldığından beri bu aksaklık sürüyor.

 

Sarı’dan Topaloğlu’na yeşil ışık

Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik’in seçim yenileme ve seçimde yeniden aday olmama kararı almasının ardından ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İsmail Hakkı Topaloğlu başkan olmak için yeniden yola çıktı. Zamanında Türker Tetik’le karşı karşıya gelen Topaloğlu, son seçimde Türker Tetik’i desteklemişti. Şimdi Türker Tetik, İsmail Hakkı Topaloğlu’na başkanlığı devretmeye hazır görünüyor. Bu arada daha önceki seçimlerde İsmail Hakkı Topaloğlu’nun karşısındaki adayların yanında yer alan İshak Sarı’nın da Topaloğlu’na onay verdiği konuşuluyor. Muhtarların durumu siyasilerden daha ilgi çekici duruyor.

 

Konu Meclis’te

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Sayıştay’ın, Adapazarı- Karasu Limanları ve Sanayi Tesisleri için yüklenici firmaya 752 milyon TL fazla ödeme yapıldığına ilişkin raporu üzerine, konuyu Meclis’e taşıdı. Çalışmalar konusunda usulsüzlük yapılıp yapılmadığı konusu yargının işi de… Bizim beklentimiz demiryolunun bir an önce tamamlanması. Bakalım projenin yenilenmesi söz konusu olacak mı…

 

Tabelalar değişiyor

İl ve ilçe merkezlerindeki tabelalardan nüfus bilgisi ve rakım siliniyor. Sadece yerleşim yerinin adı yazılacak. Nüfustaki değişim tabela maliyetini artırıyordu. Bu şekilde Kocaali’nin üç girişinde üç farklı nüfus bilgisi yer alıyordu. Yapılacak yenileme Kocaali’nin tabelalarındaki karmaşıklığı da ortadan kaldırmış olacak.

 

Yasağa alıştık

Hafta sonları devam eden sokağa çıkma kısıtlaması ilk geldiğinde Karasu’da denetimler sıkı uygulanmıştı. Sonraki haftalarda ise vatandaşlar kurallara uymayı alışkanlık haline getirdi. Kısıtlamanın uygulandığı hafta sonu vatandaşların yürüme mesafesindeki alışveriş yerlerine gitmesine müsaade ediliyor. Cuma akşam saatlerinde marketlerdeki yoğunluk ise devam ediyor. Oysa hafta sonu marketler hizmet vermeye devam ediyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir