Cazibe kat kat artacak

 

Bölgenin en önemli turizm alanı olarak gösterilen ve her yıl binlerce misafiri ağırlayan Maden Deresi için hazırlanan projeler yerel ve ulusal medyada gündem oldu. Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ahmet Acar, hazırlanmakta olan oryantiring haritası ve Sakarya Büyükşehir Belediyesince yürütülen Maden deresi Ekoturizm Projesi ile bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

 

PROJELER DEVAM EDİYOR

Kocaali ve Karasu’nun en önemli turizm alanı olan ve geçtiğimiz yıl Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak ilan edilen Maden Deresi ile ilgili olarak hazırlanan projeler yerel anlamda olduğu kadar ulusal anlamda da heyecana neden oldu. Geçtiğimiz hafta içi bölgeye yönelik hazırlanan projelere ilişkin yapılan eko kültür haberi ulusal basında geniş yer buldu. Maden Deresi’nin doğal güzelliklerinin görsellerle servis edildiği haber içerikleri kısa sürede yüzbinlerce kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Maden Deresi ile ilgili Sakarya Valiliği, Kocaali Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliğiyle proje hazırlandığı ve proje kapsamında Maden Deresi şelalesine uzanan güzergahın güvenli hale getirilerek seyir balkonları oluşturulacağı ayrıca maden tünellerinin içinde aydınlatma çalışması yapılarak güzergah daha cazip hale getirileceğı vurgulandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar Maden Deresi’nin dağ ve doğa turizmi açısından önemli olduğunu söyledi.

KUSURSUZ HİZMET

Bölge için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile güzel bir projeye imza attıklarını belirten başkan Ahmet Acar “Projemizin birinci ayağında, yöremizin oryantiring haritasını hazırlıyoruz. Bu haritayla önümüzdeki süreçte yöremizi ziyaret edecek misafirlerimiz doğal ortamda haritayla yön bulmanın hazzını yaşayacak. Çalışmamızın ikinci ayağında, çok önemli bir parkur olan dağ ve doğa yürüyüş güzergahımızın güvenli hale getirilmesi, güzergah üzerinde doyumsuz seyir zevki veren noktalarda seyir teraslarının oluşturulması var. Projemizin üçüncü ayağında, son dönemde sayıları birkaç kat artan misafirlerimize daha kusursuz hizmet vermek, onların daha konforlu, daha keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla ihtiyaç hissedilen bütün konulardaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla çalışmalarımızı başlatıyoruz. Ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediyesinin “Maden Deresi Ekoturizm” projesinin tamamlanmasıyla bölgeye bambaşka bir çehre kazandırılacak. Bu çalışmalarla cazibesi kat kat artacak tam bir doğa harikası olan Kocaali Maden Deresi’ne kısıtlama kararlarının kaldırılacağı sağlıklı günlerde bütün misafirlerimizi bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.