Karasu

Fısıltı Gazetesi

Süt ile Yavuzyiğit

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, Karasu Belediyesi’nin uygulamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalara yanıtı ise siyasi muhatabı Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’ten geldi. Yavuzyiğit, Süt’ün açıklamalarına yanıt vermek yerine, bu tip açıklamaları samimi bulmadığını söylemekle yetindi. Zamanında Ak Parti İlçe Başkanı olan İshak Sarı, belediye ile ilgili yapılan hiçbir eleştiriye yanıt vermiyor, “Bu konunu muhatabı Belediye Başkanıdır” diyordu.

 

Eminoğlu dua istedi

Karasu Siyasetinin renkli isimlerinden Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu koronavirüse yakalandı. Eminoğlu tedavi sürecinin İstanbul’daki özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde devam edeceğini sosyal medya hesabından duyurdu. Eminoğlu sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda sevenlerinden dua beklediğini de söyledi. Biz de Hasan Eminoğlu’nun en kısa sürede sağlığına kavuşmasını ve yeniden görevinin başına dönmesini temenni ediyoruz.

 

Yasak bahane mi

Türker Tetik’in başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından Karasu Muhtarlar Derneği’nde seçim çalışmaları devam ediyor. Sıklıkla ertelenen seçim günü pazartesi geçtiğimiz pazartesi günü de pandemi süreci gerekçe gösterilerek ertelendi. Ancak aynı gün aynı muhtarlar aynı koşullarda Mütevelli Heyet seçimi gerçekleştirdi. Hatta devam edildi Kuyumcullu Muhtarı Mustafa Çalık ve Kabakoz Muhtarı Mustafa Öztürk’ün dilekçeleri gizli oyla oylandı. Ancak konu başkanlık seçimine gelince koronavirüs tedbirleri gündeme geldi. Dernek seçiminin zamanında yapılmasına bir yıl gibi bir süre kaldı. Bize kalırsa seçim kararı almaya gerek yok. Zaten zamanının gelmesine bir şey kalmadı.

 

Yeni kısıtlamalar

“Bakanlar Kurulu toplanıyor” denildiği zaman artık herkesin aklına yeni kısıtlamalar geliyor. Pazartesi akşamı alınan yeni karar gereği yılbaşında dört gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Gençler bu konunun matematiğini yapıp hesap etmişler ve birbirlerine soruyorlar: 4 gün 96 saat 5760 dakikayı kiminle geçireceksin? Bir de “Yeni yıla nasıl girersen bir yıl öyle geçer” diyorlar. 2020 kısıtlamalarla geçti. 2021’e de nasipse kısıtlamalar altında gireceğiz. İnşallah önümüzdeki sene kısıtlama altında geçmez.

 

Af kuyruğu

Devletin SGK ve vergi borçlarına ilişkin yapılandırma kararı kurumlar önünde kuyruk oluşmasına neden oluyor. Pandemi dolayısıyla mesai saatlerinin de kısalmış olması vatandaşların kuyrukta bekleme sürelerini uzatıyor. Yetkililer vatandaşların yapılandırma fırsatından yararlanmak için son günleri beklememesini öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir