Fısıltı Gazetesi

Ayar piyangosu

Karasu Belediyesi’nde davalara toplu davetler oluyor. 46 milyonluk davalarda yoğunluk yaşanıyor. Davalara katılanlar sıklıkla mahkeme salonuna alfabetik sıra ile alınıyor. Eğer sıralamada isim baz alınırsa Yakup Ayar son sıralarda yer alıyor. Ancak soyadına göre sıralama yapılırsa bu defa ilk sıralarda ifade veriyor. Yani Yakup Ayar’ın mahkeme salonunda ne kadar kalacağı hakimin alfabetik sırada ismi ya da soyadını baz almasına göre değişiyor.

 

Berberoğlu karantinada

Karasu Belediye Meclis Üyesi Mehmet Berberoğlu, oğlunun testinin pozitif çıkmasından dolayı karantinaya girdi. Aynı zamanda encümen üyesi de olan Berberoğlu bu görevini de yerine getiremiyor. Berberoğlu’nun karantinasının 10 gün süreceği öğrenildi.

 

Kimi çok diyor kimi az

Geçtiğimiz hafta sonuçlanan ve 9 sanığın 40’ar ay ceza aldığı davanın yankıları geçtiğimiz hafta devam etti. Dava kararı açıklanır açıklanmaz konuyu istinaf mahkemesine taşıyan Mehmet İspiroğlu kanadı kararın ağır olduğunu savunuyor. Şimdiki Belediye Başkanı İshak Sarı da dava neticesinde verilen cezaların hafif olduğu gerekçesi ile müdahil olmuş. 46 milyonluk ihalenin, ihale komisyonu başkanı Cengiz Kuçhan ise kendisinin ceza almasına rağmen Karasulu memurların ceza almamasından yakınmış. Kuçhan, Karasu Haber’e yaptığı açıklamada, “Karasulu olmadığı ve CHP’li olduğu için ceza aldığını” söylemiş.

 

Üç ayda ikinci acı

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar üç ay içinde ikinci aile büyüğünü kaybetti. Ocak ayında babası Cemal Acar’ı kaybeden Ahmet Acar bu kez de anne acısı yaşadı. Acar’ı bu acılı gününde dostları yalnız bırakmadı. Başkan Ahmet Acar’ın üzüntüsü ise gözlerinden okunuyordu.

 

Daha titiz davranılıyor

Karasu’da koronavirüs tedbirleri kapsamında son aylardaki en sıkı adımlar atılıyor. Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı günlerdeki gibi evler karantinaya alınıyor, pek çok yere giriş HES kodu ile yapılıyor. Denetimler sıkılaştırılıyor. Ancak enteresan şeyler de olmuyor değil. Mesela denetime gidilecek yerlerin listesi önceden ilan ediliyor. Pazar’ın sadece tek girişinde HES kodu kontrolü yapılıyor, diğer kapılardan giriş yapılıyor… Denetimlere kalabalık gidiliyor olması da vatandaştan tepki çekiyor. Bu noktalara da dikkat edilirse sanki çok daha iyi sonuçlar alınabilecek gibi.

 

Zabıta cezaları düşürdü

Karasu Belediye zabıta ekipleri tarafından kesilen trafik cezaları (aslında işgaliye olarak kesiliyormuş) inceltildi. Daha önce 392 lira olarak kesilen cezaların 204 liraya indirilmesi kararlaştırıldı. Peşin ödemelerde ceza 150 liraya düşüyor. Ancak şimdiye kadar kesilen ve ödenen cezaların geri alınması söz konusu değil. Hayırlısı olsun.