Eğitim

Kızılay yüzleri güldürüyor

 

Türk Kızılayı Karasu Şubesi, yüz yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerine moral vermek ve Kızılay ailesi olarak farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları ikramlıkları öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Konacık İlkokulu’nu ziyaret eden Turhan, Kızılay tarafından hazırlanan özel ikramlıkları öğrencilere hediye etti.

 

İKRAMLIKLAR HEDİYE EDİLDİ

Eğitime çok büyük katkılarda bulunan Türk Kızılayı Karasu Şubesi uzun bir aradan sonra yeniden okullarına kavuşan ve yüz yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Türk Kızılayı Karasu Şubesi tarafından hazırlanan ikramlıklar yüzlerce öğrencinin yüzlerini güldürüyor. Konacık İlkokulu öğrencilerine ziyarette bulunan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrenciler ile yakından ilgilenerek Kızılay’ın önemi hakkında açıklamada bulunarak, özenle hazırlanan ikramlıkları minik öğrencilere hediye etti.

MUTLULUKLARINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilere Kızılay bilincini aşılamak ve yardımseverlik, paylaşımcılık adına farkındalık oluşturmak adına faklı bir etkinliğe imza atan Türk Kızılayı Karasu Şubesi’ne teşekkür eden Turhan, “Okulları açılınca öğrencilerin sevinç ve heyecanına ortak olmak istedik. İlçede bulunan değişik okullarda öğrencilerimizle birlikte oluyoruz. Hem onları dinliyoruz hem de okullarına ve arkadaşlarına kavuşmalarının sevincini paylaşıyoruz. Eğitim camiasına verdiği destekten dolayı Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi ve ekibine de teşekkür ederim. Öğrencilerimize derslerinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı