Eğitim

Eğitimde kayıp olmayacak

 

Hayırsever vatandaşlar tarafından Türk Kızılayı Karasu Şubesi’ne bağışlanan 230 adet tablet Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlar tarafından yapılan özel araştırmalar sonucu öğrencilere hediye edildi. Öğrencilere başarılar dileyen Turhan, “Eğitimde kayıp olmayacak” dedi.

 

230 ADET TABLET

Türk Kızılayı Karasu Şubesi’ne hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan 230 adet tablet Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan özel araştırmalar sonucu öğrencilere hediye edildi. Karasu Aziziye İlkokulu ve Sezi Eratik Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programa katılan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi ve Kızılay gönüllüleri öğrencilere tabletlerini hediye ederek onlarca öğrencinin mutluluğuna sebep oldu. Mutlulukları yüzlerinden okunan öğrenciler, derslerine daha çok çalışacaklarını ve uzaktan eğitim sürecinde derslerinden geri kalmayacağını da ifade etti.

KIZILAY YANIMIZDA

Zora düştükleri her an yanlarında Türk Kızılayı’nı bulduklarını belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Türk Kızılayı Karasu Şubesi ile çok güzel ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz. Onlar zor durumda olunca biz onların, biz zor durumda olunca onlar bizlerin yanında oluyor. Türk Kızılayı’nın ve hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile onlarca öğrencinin yüzü güldü. Öğrencilerimiz artık derslerinden geri kalmayacak. Gönül isterdi ki tüm öğrencilerimize yardımcı olmak fakat şu an sadece 230 öğrencimize destek olduk. Eğitimde kayıp olmaması için elimizden gelen tüm çabaları gösteriyoruz. Kızılay Karasu Şubesi’ne sonsuz teşekkür ederiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YILLAR BOŞA GİTMEYECEK

Çocukların uzaktan eğitim sürecinde başarılarının devam etmesi için çalışmalarının süreceğini belirten Türk Kızılayı Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi, “Çocuklarımızın yıllarını kaybetmemesi için hayırsever vatandaşlarımıza çağrıda bulunduk. Kızılay aracılığıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün büyük çabaları ile güzel bir başarıya imza attık. Çalışmalarımızda çok büyük emeği olan hayırsever vatandaşlara sonsuz teşekkür ederim. Bizler, onların destekleriyle ayaktayız. Türkiye’mizi, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı eğitimde daha başarılı hale getirebilmek için bizlere düşen görev, son teknolojiyi, en iyi imkanları çocuklarımıza sunmak. Bu imkanları sunabilmek için bağışçılarımızın desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

GELECEĞE YATIRIM

Hayırsever vatandaşların desteği ile Türk Kızılayı ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa ev sahipliği yapmanın gurur verici olduğunu belirten Karasu Aziziye İlkokulu Müdürü Erol Cantürk, “Bugün okulumuzda onlarca öğrencinin geleceğine yatırım yapıldı. Derslerinden geri kalan öğrencilerimiz artık derslerinden geri kalmayacaklar ve inşallah geleceğin doktoru öğretmeni olacaklar. Geleceğimiz olan çocuklarımız için çok güzel bir projeye imza atan başta hayırsever vatandaşlarımız olmak üzere Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Türk Kızılayı Karasu Şubesi’ne sonsuz teşekkür ederiz” dedi. Gülcan Elmalı