Eğitim

Minikler artık daha aktif

 

Karasu Özel Duru Gündüz Bakımevi’nde zumba, pilates ve halkoyunları dersleri başladı. Okul Müdürü İlhan Garip, pilatesin çocukların gelişiminde ve sağlığında faydalı olacağını belirtti.

 

SPOR ZAMANI

Karasu Özel Duru Gündüz Bakımevi Müdürü İlhan Garip, zumba, pilates ve halkoyunları derslerinin başladığını belirtti. Zumba ve pilates derslerine başlayan Duru’nun minikleri, Çarşamba gününden itibaren halkoyunları kurslarına da başladı. Okul Müdürü İlhan Garip, “Spor, yetişler için önemli olduğu kadar çocuklarımız için de önemli. Bakımevimize gelen miniklerimiz günlerinin büyük bir kısmını burada geçiriyor. Onların daha sağlıklı bireyler olabilmesi için kurum olarak biz de böyle bir spor derslerimizi minikler için başlattık” dedi. Müdür Garip, pilatesin çocukların gelişimindeki önemi ve çocuk sağlığına olan faydalarından da bahsetti.

GELİŞİME KATKISI

Müdür İlhan Garip, “Düzenli hareket çocukların geleceğini korur. Küçük yaşta yapılan doğru egzersizler, doğru alışkanlıkları kazandırır. Pilates, duruş bozukluğunu ortadan kaldırır, omurga eğriliği ve bel ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Dik omurga için pilates egzersizleri önemlidir. Pilates çocukların öz güvenini arttırır, başarısını destekler. Pilates çocukların kondisyonlarını artırır ve pelsis bölgesindeki kasları geliştirir” ifadelerini kullandı. Çarşamba gününden itibaren halkoyunlarının da başlayacağını belirten Garip, “Torul Hartması ve annelerimizin seçeceği bir yöre ile çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.