Karasu

Edimin ifasında sonuç çıkmadı

 

Karasu Belediyesi’ne İller Bankası tarafından sağlanan 46 milyonluk kredinin temini ve kullanılması ile ilgili Cuma günü Karasu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 13 sanıklı “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” duruşması ötelendi.

 

RAPORA İTİRAZ EDİLDİ

Toplamda 13 kişinin yargılandığı Karasu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde duruşmaya belediye eski Başkanı Mehmet İspiroğlu ve 7 personel katılırken, 5 şirket temsilcisi mazeret göstererek katılmadı. Mahkeme Başkanı tarafından alınan ifadelerde belediye eski Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun bilirkişi rapor incelemesini yapamadığı ve süre istemi kabul edilmezken diğer sanıkların rapora itirazı ve yeniden değerlendirme yapılması talebi kabul edildi. Karasu Belediyesi Müdahil Avukatı da sanıkların üzerlerine atılı bulunan suçtan cezalandırılması talebinde bulundu.

YENİDEN İNCELENECEK

İller Bankası’ndan temin edilen 46 milyon liralık kredinin ihale sürecinde kullanılması sırasında oluşan 20 milyon 378 bin 412 liralık kamu zararı usulsüzlüğü iddiasıyla açılan “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” davasında verilen karara göre; Dosyanın Sayıştay Emekli Uzman Denetçilerinden oluşturulacak bilirkişi kuruluna tevdi edilerek sanıkların sıfat ve konumları da dikkate alınarak yüklenilen edimin ifasına fesat karıştırılıp karıştırılmadığı konusunda rapor tanzim edilmesi için Ankara Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne talimat yazılmasına ve duruşmanın 9 Temmuz 2021 tarihine bırakılmasına karar verildiği belirtildi.