Karasu

Fısıltı Gazetesi

Yol kapama

Karasu Belediye Binası’ndaki çalışmadan dolayı Terminal’den çarşıya giden istikamet zabıta ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı. Ancak bir aksilik vardı. Merkez Camii’nden aşağı inen araç Terminal tarafına gidemiyor. Çünkü tek yön. Düz ilerleyemiyor. Çünkü ters istikamet. Sola dönüşü de zabıta kapatınca araç sürücülerine tek çare U dönüşü yapmak kaldı. Aslında çözüm daha basit olabilirdi. Yolu Merkez Camii’nden aşağı iniş istikametinde trafiğe kapatsanız kimse sorun yaşamamış olurdu.

 

Romanların intikamı

Geçtiğimiz hafta sokağa çıkma yasağının olduğu gün Roman vatandaşlar ceza aldı. Zira sokağa çıkmak yasak sokağa çıkılmış. Maske takmak zorunlu. Maske takılmamış. Araçla sokağa çıkmak yasak. Araçla çıkılmış. Araç ters yönde gidiyor ve aracın sigortası yok. Hal böyle olunca yüklü bir ceza kesilmiş. Cezai müeyyide ile karşı karşıya kalan Romanlar bu defa kaldıkları yere dönüp ellerine almışlar telefonu. 112’yi arayıp çeşitli yerlere ambulans istemişler. 155’i 156’yı arayıp çeşitli yerlere asayiş ihbarlarında bulunmuşlar. İtfaiyeyi arayıp çeşitli yerlere yangın ihbarlarında bulunmuşlar.

 

İsim karıştı

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan bir ilanın altında “Turgut Babalıoğlu. SASKİ Karasu Kocaali Bölge Müdürü” yazıyordu. Turgut Babaoğlu Hendek Belediye Başkanı. Ömer Babalıoğlu SASKİ Bölge Müdürü olarak görev yapıyor.

 

Hamsi yasağı kalktı

Av sezonu ortasında hamsi yasağı gelmişti. Hamsilerin yeterince büyük olmaması nedeniyle av yasağı gelmişti. Geçtiğimiz hafta ortasından itibaren hamsi av yasağı kaldırıldı. Ancak yine de vatandaşlar umduğu kadar hamsiye kavuşamadı. Bakalım önümüzdeki günlerde hamsi hasreti sona erecek mi?

 

Eleştirsen dert eleştirmesen dert

Önceki hafta sonu Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Sakarya Kuzey ve Karasu Haber’i hedef alıp uzunca bir yazı yazmıştı. Gazetemiz yazarı Münir Ali Kara da yazısının bir kısmını bu açıklamaya cevap vermek için kullanmıştı. Öncü Gazetesi ve Karasu Haberleri’ndeki yazısında Nevtan Angün, “Sevinsek mi üzülsek mi” diye bir yazı kaleme alarak, İsmail Karakaş’ın kendilerine yönelik eleştiride bulunmamasını eleştirdi. Yani Karakaş ne eleştirdiğine yaranabildi ne eleştirmediğine.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir