Esnaf yoruldu

 

Pazartesi günü haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, aşılamanın başlamasıyla vakalarda ciddi bir düşüş yaşandığını belirtti. Kara, “Bu süreçte esnafımız ekonomik olarak yoruldu. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin kontrollü bir şekilde açılması hem sosyal hem de ekonomik hayatın hareketlenmesi açısından önemli” dedi.  

 

ŞARTLAR İYİLEŞTİRİLMELİ

Haftalık olağan basın toplantısını Pazartesi günü gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, koronavirüsün etkilerinin alınan tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanması ve aşılamanın başlaması ile ciddi bir düşüşe geçtiğini belirtti. Kara, “Şükürler olsun ki artık vaka sayıları her geçen gün azalmakta, sosyal hayat bir nebze de olsa normale dönmeye başlamaktadır. Ancak bu süreç içinde ekonomik olarak çok yorulan esnafımızın da şartlarının iyileştirilmesi gerektiği aşikardır. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin kontrollü bir şekilde hizmete açılması hem sosyal hem de ekonomik hayatın hareketlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu noktada gerekli tedbirlerin alınmasını ve girişimlerde bulunulmasını beklediğimizi ifade etmeliyiz” şeklinde konuştu.

BELİRSİZLİK KALDIRILMALI

Karasu’muzun simgesi Karasuspor, pazartesi günü topbaşı yaptı” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Her sezona olduğu gibi bu sezona da belirsizlikle başlayan takımımız Karasu sevdalısı gençlerin öncülüğünde sahaya inmektedir. Karasuspor’un her sene bu belirsizlik içinde kalması bir kadere dönüşmemeli, sarı-kırmızılı temsilcimiz profesyonel yapıya kavuşturulmalıdır. Umarız yeni oluşacak yönetim bu bilinçle idare edecek bir yol bulur ve kalıcı gelirlerle kulüp geleceğe emin adımlarla ilerler” ifadelerini kullandı.

KURALLARA UYULMALI

Bilindiği gibi okullarımız 23 günlük yarıyıl tatiline girmiştir” ifadelerini kullanarak açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bu tatil dışında 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları devam edecektir” ifadelerini kullandı. İlçe Başkanı Kara, “Yarıyıl tatilinde öğrencilerimizin ilk yarıyılda uzaktan eğitimde edindikleri bilgiler pekiştirilecek ve eksiklikler giderilecektir. Bu kurslara gidecek öğrencilerimizin maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uyması koronavirüsle mücadele açısından son derece önemlidir” dedi.

HEYECANLA BEKLİYORUZ

İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Türkiye’nin savunma sanayinde önemli bir yere sahip olan BMC yatırımı tüm hızı ile devam etmektedir” dedi. Kara, “Bu çerçevede hafta sonu Sakarya’ya ziyarette bulunan Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar bu yatırımın önemine değinmiş ve BMC’nin hali hazırda ordumuzda kullanılan silahlarla kendini ispatladığını söylemiştir. Biz de bu noktada ilçemizde yapımı devam eden BMC Fabrikası’nın inşaatının bir an önce bitirilmesini ve savunma sanayimize kazandırılmasını büyük bir heyecanla bekliyoruz” diye belirtti.

SAMİMİYETSİZLİK GÖSTERGESİ

Bilindiği üzere aşı takvimi işlemeye başlamış, ülkemizdeki aşılama sistemli bir şekilde sahaya yansıtılmaktadır” diyen Kara, “Aşı takvimi sağlık çalışanları başta olmak üzere, tasnifi yapılan risk gruplarına göre işlemektedir. Ancak bu süreç içinde dahi sürecin işleyişini sabote etmeye çalışan, aşı sayısının yetersiz olacağını öne süren, aşılama hızını dillerine dolayan kesimler bulunmaktadır. İktidarın yaptığı her şeye karşı olan bu kesim samimiyetsizliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Eleştirinin ötesinde sağlık konusunu bile siyaset ve çıkarlara konu etmek samimiyetsizlik göstergesidir” dedi.

MORAL BOZUYORLAR

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Çin’den alınacak aşıların yanı sıra Rus Sputnik V aşısının önümüzdeki süreçte Türkiye’de üretilmesi gündeme gelmiş ve bu şekilde Türkiye’nin kendi aşı ihtiyacının ötesinde bölgedeki diğer ülkelere de aşı ihraç etmesi ihtimali doğmuştur” dedi. Başkan Kara, “Tüm bu şartlar orada, sağlık çalışanları tüm güçleri ile sahada iken moralleri bozmaktan başka işe yaramayan açıklamaların kime ne faydası vardır? Daha açık sormak gerekirse bu zihniyettekiler kime ve hangi güce hizmet etmektedir?” ifadelerini kullandı.

AİLELERİNE SABIR DİLERİZ

Hakkari’de yol kontrolü sırasında mayına basarak ağır yaralanan ve fakat tedavi gördüğü hastanede şehit olan Karapürçekli Hemşerimiz Piyade Er Selim Gedik kardeşimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” diyen Başkan Kara, “Allah bizi şehitlerimize layık bir hayat yaşamayı nasip etsin” dedi. Kara, “Yine geride kaldığımız hafta baba acısı yaşayan Kocaali Belediye Başkanımız Ahmet Acar’ın da acılarını paylaşıyoruz. Cemal Amca’ya Yüce Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine de sabırlar dileriz” şeklinde konuştu. Kara, “24 Ocak günü yakın tarihimizde ne yazık ki iki talihsiz olayı hatırlatmaktadır. İlki Hendekli hemşerimiz Gaffar Okkan’ın haince şehit edilmesi ikincisi ise gazeteci Uğur Mumcu’nun bombalı saldırı ile katledilmesidir. Yakın tarihte yaşadığımız bu iki olay ne unutulmuş ne de acıları tazeliğini yitirmiştir. Alçakça saldırıda yaşamını yitiren her iki şehidimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.