Spor

Ata sporumuz unutturulmuyor

 

Karasu Halk Eğitimi Merkezi ve Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü önderliğinde koordineli olarak düzenlenen Okçuluk Kursu, iki aylık aranın ardından koronavirüs önlemleri kapsamında kursiyerleri ile yeniden bir araya geldi.

 

TEKRAR BİR ARADALAR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan Karasu Halk Eğitimi Merkezi ve Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü önderliğinde koordineli olarak düzenlenen Okçuluk Kursu normalleşme süreci ile birlikte yeniden başladı. İki aylık sürecin ardından pandemi tedbirlerinin titizlikle uygulanacağı kurs hakkında bilgi veren Karasu Okçuluk Antrenörü Oğuz Kocabaş, “İki aylık sürecin ardından kursiyerlerimizle tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına antrenmanlar sırasında dikkat ediyoruz. Tek umudumuz sağlıklı bir şekilde kurslarımıza devam etmek. Pandemi sürecinde kursiyerlerimizle telekonferans yöntemi ile çalışmalarımıza devam ettiğimizden dolayı kursiyerlerimiz her hangi bir zorluk yaşamıyor” ifadelerini kullandı.

ÖZ KÜLTÜRÜMÜZ

Okçuluk kursuna olan ilginin gurur verici seviyede olduğunu belirten Kocabaş, “Geleneksel Türk Okçuluğu bizim ata sporumuz. Kendi öz kültürümüz. Karasu’da böylesi bir ata sporumuzu hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu eğitimin amacı kursiyerlerin Türk okçuluğunda kullanılan ekipmanların bölümleri, tarihteki imalatı hakkında bilgi sahibi olması. Geleneksel okçuluğun tarihteki kültürel, sosyal, siyasal önemi ve savaşlardaki yerini kavraması, güvenliğin önemini kavraması ve güvenlik önlemlerini uygulayabilmesi, güvenli bir antrenman sahası ve yarışma alanını öğrenmesi, okçu ve okçuluk araç, gereçlerinin güvenlikteki önemini kavraması ve güvenlik tedbirlerini uygulayabilmesi içindir” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir