Eğitim

Nakil işlemleri başladı

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrenciler için nakil ve geçiş işlemlerinin açıldığı belirtti. Turhan, “Resmi-özel eğitim kurumlarında öğrenciler için isteğe bağlı nakil ve geçiş işlemleri başladı” dedi.

 

İLK HAFTA YAPILACAK

Öğrenciler için nakil ve geçiş işlemlerinin açıldığı belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Koronavirüs önlemleri kapsamında durdurulan okul öncesi, ilköğretim ve liselerde nakil işlemleri yeniden başladı. Temel eğitim düzeyindeki öğrenciler için Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra, ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37 ve 38’inci maddesi hükümleri doğrultusunda yapılan isteğe bağlı öğrenci nakil işlemleri başladı. İşlemlerin yarıyıl tatilinin ilk haftasından itibaren haftalık olarak yapılmasına karar verildi” ifadelerini kullandı.

İŞLEMLER İNTERNET ÜZERİNDEN

Nakil işlemlerinin başvurularının internet üzerinden yapılacağını belirten Turhan, “Nakil işlemleri e-Devlet kapısına https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ yazarak giriş yapıp e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak. Öğrenci nakil ve geçiş işlemleri https://www.turkiye.gov.tr/meb-ogrenci-nakil-islemi internet sitesi üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra gerçekleşecek. e-Devlet ekranında e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerine tıklandıktan sonra işlemler tamamlanacak. Önümüzdeki günlerde öğrencilerimize güzel haber vermeye devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir