Karasu

Erkek Kuran Kursu’na ek bina

 

Karasu Merkez Erkek Kuran Kursu “Hem hafız ol hem de okulunu bitir” sloganıyla hafızlık eğitimi için öğrenci alımlarına başlıyor. Yeni dönemde sınırlı sayıda kontenjan açtıklarını belirten Müdür İlhami Ulusoy, hafızlık eğitimi için ek binanın Haziran’da açılacağı müjdesini de verdi. 

 

HAFIZLIK EĞİTİMİ KURSU

“Hem hafız ol hem okulunu bitir” sloganıyla 4. sınıf mezunu öğrenciler için Merkez Erkek Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimi için öğrenci alımları başlıyor. Kurs başvuruları 16 Mayıs- 20 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Sınırlı sayıda kontenjan açtıklarını belirten Müdür İlhami Ulusoy, “Kursumuzda şu an 75 öğrencimiz hafızlık eğitimi alıyor. Kursumuza olan talep çok fazla. Talepler karşılanmadığı için Karasu Merkez Erkek Kuran Kursu’na ek bir bina olan Rabia Ayar Erkek Kuran Kursu’nu açacağız. Ek binada gerçekleşecek Kuran kursumuz 45 kontenjanlıdır. Ek binamızda kurslar gündüz olacak. Binamız Haziran’da faaliyete geçecek” şeklinde konuştu.

 

İYİ EĞİTİM VEREBİLMEK

Ulusoy, “Kursumuza kayıt yaptıran öğrenciler bir ay deneme sürecinden sonra sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olan öğrenciler kursa devam edecek. Kurslarımız hem yatılı hem de gündüz gelen öğrencilerimizin hizmetine açıktır. Merkez Kuran Kursu’muzda baza sistemi yataklarımız, ücretsiz kantinimiz ve ev yemekleri yapan yemekhanemiz ile hizmet veriyoruz” ifadelerini kullandı. “Burada amacımız çocukları sıkmadan onlara iyi eğitim verebilmektir” diyen Ulusoy, “Öğrencilere Kuran-ı Kerim öğretmenin yanı sıra Kuran’ın ve sünnetin ahlakını öğretiyoruz. Çocuklarımızı bu süreçte hem hafız olarak yetiştirmeye hem de Peygamber Efendimiz’in güzel ahlakını çocuklarımıza aşılamaya çalışıyoruz” dedi.

 

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENMELİ

“Kurslarımız da öğrencilerimiz için sosyal aktivitelerimiz de oluyor” diyerek açıklamasına devam eden Ulusoy, “Masa tenisi, voleybol, futbol gibi aktivitelere de yer veriyoruz. Çok yakında öğrencilerimiz için play-station salonu da açacağız. Burada amaç çocukların eğlenerek öğrenmesidir” dedi. Müdür Ulusoy, “Çocuklarınız hem okuluna devam etsin hem de hafız olsun istiyorsanız ilkokul 4. sınıftan mezun olacak erkek öğrencilerimizi kabul sınavına bekliyoruz. Hafızlık eğitimi için çocukların velileriyle birlikte Müftülüğe ya da Merkez Erkek Kur’an Kursu’na gelerek belirtilen tarihte başvuru yapabilirler. Ayrıca 0530 311 27 77 ve 0542 244 74 14 numaralı telefonlardan da bizimle iletişime geçebilirler” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)