EğitimKarasu

En iyi olan kazandı

 

Akıl ve Zeka Oyunları İlçe Turnuvası, pazartesi günü Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapıldı. Turnuva sonunda tüm öğrencilere teşekkür belgesi verilirken, en iyi olan öğrenciler madalyaları kaptı. İlçemizde birinci olan öğrenciler ise 1 Nisan’da yapılacak olan İl Turnuvası’na katılarak ilçemizi temsil edecek. 

 

TURNUVA DÜZENLENDİ

Pazartesi günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Akıl ve Zeka Oyunları İlçe Turnuvası düzenlendi. İlkokul ve ortaokullar arasında çekilen kura ve bilgilendirme toplantısının ardından öğrenci turnuva salonuna alınarak yarıştı. Turnuvanın, İlçe Koordinatörlüğünü Fatma Betül Gökhan ve Furkan Enşici üstlenirken hakemliğini ise İnönü İlkokulu’ndan Yeliz Çakan, Ferda Merter, Nilgün Engin, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Fatih İnan, Sezi Eratik Ortaokulu’ndan da Mehmet Ersöz üstlendi.

 

KIYASIYA MÜCADELE

Akıl ve Zeka oyunlarında turnuvaya katılan ortaokulu öğrencileri dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele verdi. Kulami’de Sezi Eratik Ortaokulu’ndan Nazlı Yıldız birinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Berra Toprak ikinci, Manavpınarı Ortaokulu’ndan Muhammed Selim Parlak üçüncü oldu. Mangala yarışmasında ise Sezi Eratik Ortaokulu’nda Mert Çindir birinci, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Eray Eren Yiğit ikinci, Kızılcık Ortaokulu’ndan Fikri Devrim Merttürk üçüncü oldu.

 

DERECELER BELLİ OLDU

Reversi’de Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Recep Civelek birinci, Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ali Sedat Menengiç ikinci, Manavpınarı İlkokulu’ndan Sude Naz Çakmak üçüncü oldu. Pentago’yu ise Sezi Eratik Ortaokulu’ndan Nezir Karadeniz birinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Atakan Yurduseven ikinci, Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Nurgül Likos ise üçüncü olarak bitirdi. Küre’yi ise Sezi Eratik Ortaokulu’ndan Hasan Alparslan birinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Beren Acıbal ikinci, Manavpınarı Ortaokulu’ndan Hatice İmamoğlu üçüncü olarak turnuvayı tamamladı.

 

HEYECAN DORUKTA

İlkokul düzeyinde yapılan yarışmalarda heyecanı doruklara taşıdı. Qbitz’de Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan Nilay Yen birinci, İnönü İlkokulu’ndan Elif Dila Yücel ikinci, Fatih Sultan Mehmet İlkolulu’ndan Hamza Bera Ovalı üçüncü oldu. Equıubrio’da Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan Aziz Cantürk birinci, Fatih Sultan Mehmet İlkolulu’ndan Azra Aslan ikinci, Aziziye İlkokulu’ndan Beyza Betül Şağban üçüncü oldu. Mangala’yı ise Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan Zeynep Balyema birinci, Karapınar İlkokulu’ndan Ahmet Sefa Şahin ikinci, Adatepe İlkokulu’ndan Mehmet Kağan Ünal üçüncü olarak bitirdi.

 

MADALYALARI KAPTILAR

Pentago yarışmasını Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Erva Betül İnan birinci olurken, İnönü İlkokulu’ndan Zeynep Saliha Seven ikinci, Adatepe İlkokulu’ndan Meyra Demirbilek üçüncü olarak tamamladı. Meyra’da ise İnönü İlkokulu’ndanYavuz Selim Aslanbey birinci, Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan Buğra Efe Alkan ikinci, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Enes Kağan Çoban üçüncü olarak turnuvayı tamamladı. Turnuvaya katılan öğrencilere teşekkür belgesi, ilk üçe giren öğrencilere ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, ilçe koordinatörleri ve hakemler tarafından madalya verildi. İlçemizde birinci olan öğrenciler ise 1 Nisan’da yapılacak olan İl Turnuvası’na katılacak.