Karasu

Tetik bayrağı devretti

 

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanlık seçimi tek liste ile 38 muhtarın katılımıyla Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Pazartesi günü gerçekleştirildi. Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, bayrağı Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu’na devretti.

 

ELİMDEN GELENİ YAPTIM

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanlık seçimi 37 muhtarın katılımıyla Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Pazartesi günü gerçekleştirildi. Karasulu muhtarlar açık oylamayla Muhtarlar Derneği Başkanlığı’na Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu’nu seçti. Kongrede Divan Başkanlığı’na İsmet Turan, Divan üyeliklerini ise Mehmet Ertürk ve Ali Çakmak üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, “Bana verilen görevi, pandemiye, ekonomiye, hayatımdaki özel sorunlara rağmen iyi veya kötü bir şekilde devam ettirmek için çabaladım. Fazla verimli olamamış da olabilirim ama şartlar bunu gerektirdi. Muhtarlar arasındaki birlik ve beraberliğin bozulmaması için elimden gelen her şeyi yaptım” ifadelerini kullandı.

 

YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ

Kongrede yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporu da okundu. Açık oylama ile yapılan kongrede yeni yönetim listesi asil üyelerinde İsmail Hakkı Topaloğlu, Dursun Ali Akbaş, Türker Tetik, Oğuz Özden ve Adem İkiz yer aldı. Yedek üyeler de, Ali Haldız, Mehmet Zeki Avcı, İsmet Turan, Celal İmamoğlu, Ayhan Genç, denetim kurulu asil üyelerinde, Temel Aslanbey, Abdullah İngenç, Cumhur Özkan yer aldı. Yedek üyeler de, Yılmaz Koca, Osman Şahin, Tuncay Tıkan, federasyon asil delegelerinde, İsmet Turan, Hasan Tabiloğlu, Hasan Emanet, İsmail Hakkı Topaloğlu, Şaban Tutuş, Erdal Kılıç, Oğuzhan Öztürk, Mustafa Kaya, Tuncay Tıkan, Kemalettin Zengin, yedek üyeler de, Ali Haldız, Mehmet Zeki Avcı, Eyüp Dinç, Celal İmamoğlu, Ali Çakmak, Abdullah İngenç, Yılmaz Koca, Veysel Aksu, Osman Şahin ve Yusuf Sağır isimleri yer aldı.

 

ŞEFFAF OLMANIZ GEREKİYORDU

Tek liste ile gerçekleşen kongrede yeni yönetim isimleri okunduktan sonra salonda ufak çaplı bir gerginlik yaşandı. Dilek ve temenni bölümünde söz alan Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Ben yeni muhtarlarımızın önünün açılmasını istiyorum. Keşke yönetim isimlerini yeni muhtarlarımız ile süsleseydik. Hala tanışmadığımız iki muhtarımız var. O muhtarlarımızın akıbeti ne olacak? Ben hiçbir muhtarımızın derneğin dışında kalmasını istemiyorum. Şayet o muhtarlarımız olmayacaksa ben bugün itibari ile muhtarlar derneğinden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı. Emanet, “Yeni yönetime baskı uyguladığımız yok. Kaydı olmayan bu muhtarlarımızın derneğe alınması gerekiyor. Yeni yönetime isim seçerken şeffaf olunması gerekiyordu. Bu şekilde toplantı düzenleyerek istişarede bulunabilirdiniz. Yeni muhtarların, genç muhtarların önünü açın” dedi.

 

AMACIMIZ BARIŞ SAĞLAMAK

Yeni Dernek Başkanı aynı zamanda Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Bu göreve beni tekrar layık gördüğünüz için teşekkür ederim. Dışarda kalan iki muhtarımız için beyan verdim. Arkadaşlar gelip müracaat ederlerse biz arkadaşları üye yapacağız” dedi. Topaloğlu, “Muhtarlar birlik ve beraberlik için hareket etmeli. Bizim amacımız barış sağlamak. Yeni yönetimde yeni isimler yer alıyor. Kimse kalkıp da yönetimde yeni isim yok demesin” ifadelerini kullandı. Türker Tetik ise, “Listede benim ismimi de yazmışlar ama benim yerime yeni muhtarların ismini yeni yönetim listesine alabilirler. Kimin başkan olduğu önemli değil. Bundan sonrada derneğe desteğim hiç eksik olmayacak” ifadelerini kullandı.

 

KARASU İÇİN EN İYİSİ

Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçilen Kızılcık Mahalle Muhtarı ve yönetimi Belediye Başkanı İshak Sarı, Jandarma Üsteğmen Hasan Alataş ve kurum amirleri ile yemekte bir araya geldi. Yemek sonrasın da açıklama yapan Belediye Başkanı İshak Sarı, “Yeni yönetime hayırlı olsun. Biz muhtarlarımızla varız. Muhtarlarımız ile beraber Karasu’yu daha iyi bir hale getireceğiz. Muhtarlarımızın birlik ve beraberliği ile birlikte ilçemizi daha iyi yerlere getirmeyi istiyoruz” ifadelerini kullandı. Muhtar İsmail Hakkı Topaloğlu, “Davetimi kırmayıp geldiğiniz için teşekkür ederim. Birlik ve beraberliğimiz hiç bozulmasın. Biz birlikte olduğumuz sürece Karasu için her zaman en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya