Duamız belli

 

Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay ile Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri üç ayların başlangıcı sebebiyle Karasu esnafını ziyaret etti. Üç ayların esnafa bereketli gelmesini dileyen Günay, “Bu zor günlerin geçmesi için dua ediyoruz” dedi.

 

MORAL ZİYARETİ

Büyük bir heyecanla beklenen üç ayların gelmesiyle, zor zamanlar geçiren Karasu esnafını ziyaret eden Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay ile İlçe Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri esnaflara sağlıklı günler diledi. Üç ayların tüm esnaflara bereketli gelmesi için dua ettiklerini belirten Günay, koronavirüs salgınından dolayı zor durumda kalan esnafa moral ve motivasyon olması amacı ile ziyarette bulunduklarını ifade etti.

BEKLENEN GÜN GELDİ

İslam aleminin 13 Şubat Cumartesi günü, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi mübarek üç aylara bir kez daha kavuşacak olmasının huzur ve mutluluğunu yaşadığını belirten Günay, “

Adeta kandiller geçidi olan, içerisinde pek çok manevi günü barındıran mübarek üç ayların hayatımızı gözden geçirmeye vesile olması gerekiyor. Cenab-ı Hakkın, kullarına lütuf ve ihsanını bolca ikram ettiği özel vakitler vardır. Recep, Şaban ve Ramazan ayları, işte böyle birbiri ardına açılan bereket kapılarıdır” dedi.

DUA ETMELİYİZ

Açıklamalarına devam eden Günay, “Üç aylar gibi müstesna zamanlar, maddi ve manevi kurtuluşumuza, ebedi huzur ve mutluluğumuza vesiledir. Bu mübarek zaman dilimi küresel anlamda yaşadığımız pandemiden dolayı, bu zor zamanlardan kurtulabilmek adına dua etmemiz için bizlere büyük bir fırsattır. Rabbimiz Recep ve Şaban’ı hakkımızda mübarek eylesin, sağlık ve afiyetle Ramazan ayına ulaşabilmeyi nasip etsin. Bu vesileyle tüm Karasulu kardeşlerimizin üç aylarını ve haftaya idrak edeceğimiz Regaip Kandili’ni şimdiden tebrik ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.  Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.