Karasu

Diş sağlığının önemi anlatıldı

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Ebe Yeliz Ateş Mazlum, Ebe Nermin Çakır, Diş Hekimi Atakan Berk Özkan, Diş Hekimi Şeyma Tarımcı tarafından tüm ilkokullara Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi.
Bilgilendirme yapıldı
Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Ebe Yeliz Ateş Mazlum, Ebe Nermin Çakır, Diş Hekimi Atakan Berk Özkan, Diş Hekimi Şeyma Tarımcı tarafından tüm ilkokullara Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi. Programda dişlerde ve ağız dokularında ağrı, enfeksiyon ağız kuruluğu, çiğneme bozuklukları, dil hareketlerinde kısıtlanma, ağız içi yara, ağız açıklığında kısıtlanma, diş etlerinde kanama ve diş çürükleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Dişlerinizi fırçalayınız
Ağız sağlığı ile ilgili önerilerde bulunan Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Diş Hekimi Atakan Berk Özkan ve Diş Hekimi Şeyma Tarımcı, “Her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayınız. Fırçanızı en az üç ayda bir değiştiriniz. Fırçanız dişlerinizin arasını iyi temizleyemez. Bu yüzden, ara yüz temizliğini, diş ipi ve ara yüz fırçası ile yapınız. Benzer şekilde, kron ve köprü gibi sabit protezlerin temizliği sırasında, normal diş fırçasına ek olarak, ara yüz fırçası ve diş ipi kullanılabilir” ifadeleri kullanıldı.

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler hız kesmeden devam ediyor.
Ağız ve Diş Sağlığı hakkında bilgilendirme yapıldı.