EğitimGündemKarasuSakarya

Derdimiz Karasu

 

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, üniversitenin Karasu’ya gelmesine, sadece öğrenci açısından bakılmaması gerektiğini belirtti. Sarı, “Bu durumun ilçeye birçok imkanlar katacağı göz ardı edilmemeli. Bizim derdimiz Karasu” dedi.

 

ÖNEMLİ ETKEN

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, SUBÜ ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Sarı, “Öğrenci nüfusunun yüksek olduğu yerleşim yerlerinin birçok sosyal ve kültürel açıdan ilerlediğini görüyoruz. İlçemizin turizm kenti olması dolayısıyla ve ilçemizi ziyaret edenlerin de sadece yaz sezonunda kentimizi kullandıklarını düşünürsek barınma açısından da biçilmiş bir kaftan olduğunu söyleyebiliriz. Bu başlıkların içerisine ulaşım konusunu da eklersek hem il merkezimize, hem de çevre il ve ilçelere olan yakınlığımız ve ulaşım rahatlığı kampüsün ilçemizde kurulması için önemli etkenlerden” diye konuştu.

GİRİŞİMLERİMİZİ YAPTIK

Başkan Sarı, “Ulaşım, konaklama ve ilçemizin coğrafi konumu gibi başlıkları göz önünde bulundurduğumuzda SUBÜ kampüsü için en müsait yerin Karasu olduğunu görüyoruz. Diğer ilçelerle kıyaslandığı zaman, arazinin tek tapulu hazine arazisi olması da devlete külfet oluşturmayacak en önemli avantajlardan biri. Geçtiğimiz aylarda SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a düzenlediğimiz ziyarette bu başlıkları genel hatlarıyla kendisine ileterek özellikle Karasulu öğrencilerimiz adına tüm girişimlerimizi yaptık. Son karar merciine kadar üzerimize düşeni yapmaya her daim hazırız. Derdimiz Karasu” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir