Dayanışmanın en büyük örneği

 

Dayanışmanın en büyük örneğini sergileyen Karasu Ortaköy Mahallesi, kışın çamur deryasına dönen ve vatandaşın çilesi haline gelen yol sorununu el ele vererek çözdü. Karasu Ortaköy Mahallesi’nde Muhtar İsmet Turan’ın girişimleriyle 2 bin metre yol belediye-vatandaş iş birliği ile betonlanıyor.

 

VATANDAŞ EL ELE VERDİ

Yol sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Ortaköy Mahallesi sakinleri el ele vererek dayanışmanın en büyük örneğini sergiledi. Mahalle Muhtarı İsmet Turan’ın girişimleriyle 2 bin metre yol belediye-vatandaş iş birliği ile betonlandı. Büyük bir dayanışma sergileyerek mahallenin birçok sorununu çözen mahalle sakinleri betonlama sırasında ekipleri yalnız bırakmadı. Mahalle sakinlerinin desteği ile betonlanan yolla birlikte en büyük sorunda ortadan kalkmış oldu. Özellikle kış aylarında büyük bir çile haline dönen yol, artık çile olmaktan çıkarken yol kenarında ki evlerde toz yağmurundan kurtuldu.

BIKMADAN ÇALIŞIYORUZ

Vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir mahallede yaşayabilmeleri adına gece gündüz demeden mahallesine hizmet taşımak için mücadele verdiğini belirten Mahalle Muhtarı İsmet Turan, “Bıkmadan, yorulmadan, hizmet anlayışlarından ödün vermeden vatandaşımızla ve Karasu Belediyemizle el ele vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile mahallemizde büyük bir değişim yaşatıyoruz. Aynı özveriyle çalışarak, mahallelerimiz için tüm imkanları seferber ediyoruz. Bu kapsamda mahallemizde betonlama çalışmaları başladı. Yapılan betonlama çalışmaları ile huzur veren bir mahalle inşa ediyoruz” dedi.

YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

Çalışmalarda ilgi ve alakalarını eksik etmeyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya ve Ortaköy Mahallesi sakinlerine teşekkür eden Turan, “Mahallemize hizmet getirmek için çıktığımız bu yolda mahalle halkımızla birlik olarak bizlerden desteklerini esirgemeyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya tüm Karasu Belediyesi personellerine ve mahalle halkıma sonsuz teşekkür ederim. El ele vererek çıktığımız bu yolda adeta Ortaköy Mahallesi’ni yeniden inşa ettik. Bundan sonraki süreçte de Karasu Belediyesi ve halkımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımız sürecek. Ayrıca betonlama çalışmalarında bizleri yalnız bırakmayan Sena İnşaat yetkililerine de mahalle halkım adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

OLUMLU TEPKİLER ALDIK

Ortaköy Mahallesi’nde yapılan betonlama çalışmalarını yerinde inceleyen ve çalışmalara yardım eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Sokaklarda başlatılan hizmetlerle ilgili incelemelerde bulunduk. Beton yol uygulaması başlattığımız bu alanda çalışma arkadaşlarımızla ve meclis üyelerimizle birlikte sürekli incelemelerde bulunuyoruz. Bizim için önemli bir çalışma. İlçemizin belirli alanlarında bu uygulamayı hayata geçirmiştik ve halkımızdan olumlu tepkiler almıştık. Baktığınız zaman eksiği olmayan, görsel ve estetik anlamda da gayet doyurucu özelliklere sahip olan bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YOL SORUNU BİTECEK

Çalışmaların yoğun bir tempoda devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Sarı, “Halkımızın ihtiyaçlarına ve imkanlarımıza göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımıza destek olan mahalle halkımıza teşekkür ediyorum. Devlet-vatandaş işbirliğinin en güzel örneğini sundular. Sağ olsunlar onlar da canla başla çalışarak 2 bin metrelik yolun betonunu döktüler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yol demek medeniyet demektir. İlçemiz genelinde asfalt ve beton yol çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Sokak ve caddelerimiz sırasıyla beton yollara kavuşuyor. İlçemizde artık yol sorununu ortadan kaldırıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı