Karasu

Cumhuriyet 99 yaşında

 

Cumhuriyetin 99. yılı Karasu Kaymakamlığı önünde bugün yapılan törenle kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan kutlama programı çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

 

ÇELENK PROGRAMI

Cuma günü Cumhuriyetin 99. yılı nedeniyle Karasu Kaymakamlığı önünde çelenk sunma programı düzenlendi. Programa sivil ve askeri erkanın yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Programın sunuculuğunu Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Okan Kavacık yaptı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı, Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu. Akabinde ise saygı duruşunda bulunuldu ve Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Müzik Öğretmeni Özge Yaya yönetiminde İstiklal Marşı okundu. Program sonunda ise Kaymakam Helvacı ve Başkan Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yüksel ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan öğrencilerin bayramını tebrik etti.

 

KUTLAMALAR DEVAM EDECEK

Cuma günü düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından program cumartesi günü Karasu Şehir Stadı’nda devam edecek. 10:30’da başlayacak olan programda öğrenciler şiirlerini seslendirecek. Programda yine çeşitli okulların hazırladığı halk oyunları, rond ve koro gösterileri de yapılacak. Akabinde ise Cumhuriyet koşusu, ödül töreni de düzenlenecek. Öğrenciler törende Atatürk ve Bayrak temalı final gösterisi de yapacak.  Resmi geçit töreninin ardından statta yapılan program sona erecek. Saat 19:00’da ise Fener Alayı gerçekleştirilecek. Yürüyüş, Hükümet Konağı önünden başlayıp Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda sona erecek.