KarasuSiyaset

CHP’li vekiller Karasu’ya geldi

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, beraberindeki 40 milletvekili ile kentin sorunlarını değerlendirmek için çeşitli temas ve ziyaretlerde bulundu. Sakarya’nın ilçelerine dağılan vekiller Karasu’ya da gelerek esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinledi.

 

SAKARYA İHMAL EDİLİYOR

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç önderliğinde 40 milletvekili kentin sorunlarını değerlendirmek, çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Sakarya’nın ilçelerini ziyaret etti. Karasu esnafı ile bir araya gelen Muğla Milletvekili Suat Özcan, Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt ve ilçe yönetimi esnaf ve vatandaşın sorunları dinledi. Esnafla yakın temasta bulunan Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Sakarya denilince akla tank palet fabrikası akabinde tank üretimi, fındık tarım ve sanayi geliyor. Sakarya’da hepsi mevcut ama uzunca zamandır iş başında olan iktidar Sakarya’yı ihmal ediyor. Birilerine gelir ve rant sağlarken bir milyon civarındaki Sakaryalıya o rantı ve geliri paylaştırmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

İFADE EDEMİYORLAR

Sorunlarını ifade eden vatandaşların zor durumda kaldıklarını gözlemlediklerini belirten Özcan, “Yargı, adalet, ekonomi, tarım, işsizlik, ülkemizde son yıllarda bir buhran yarattı. O nedenle bunun çözülmesi gerekiyor. Bu çözümü de yapacak olan Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki millet ittifakıdır. İlk seçimde millet ittifakı ile şu andaki iktidarı gönderip yerine millet ittifakını getireceğiz. Adaletsizlik ortamını ekonomideki bunalımı ve 10 milyonu aşan işsizliği gidermek için çaba sarf edeceğiz. Karasu’da hem esnafımıza hem sivil topluma sorunlarını soruyoruz. Sorunları genel başkanımızla genel merkezde değerlendireceğiz ve önümüzdeki haftalarda Sakarya ile ilgili açıklamaları genel başkanımız yapacak. Hem sorunları ortaya koyacak hem de sorunların nasıl çözüleceğini anlatacak” diye konuştu.

FERYAT FİGAN

Türkiye’nin tüm illerini karış karış dolaştıklarını ve 40 milletvekili ile Sakarya’da olduklarını belirten Antalya Milletvekili Aydın Özer, “Karasu’da vatandaşımızı, çiftçimizi, esnafımızı dinliyoruz. Herkes figan feryat ediyor. Herkesi gelecek korkusu sarmış. Gençlerimiz üniversiteden mezun olmuş işsiz. Atamalar gerçekleştirilmiyor. 100 binin üzerinde öğretmen ataması yapılması bekleniyor. Öğretmenlerimiz evlerinde oturuyor. Bu sorunları genel merkezimize iletiyoruz. Karasu, Sakarya’nın en bereketli ilçelerimizden biri. Her yerde fındık mısır üretimi var. Ekonomik olarak üst seviyede olması gereken bir bölge ama ne yazık ki, ilaç ve gübre fiyatlarının çok fazla artması dolayısıyla çiftçi para kazanamaz durumda” dedi.

BİR DOKUN BİN AH İŞİT

Son yıllarda gelen zamlarla birlikte çiftçilerin çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirten Özer, “Karasu’nun mahallelerinde çiftçilere dokununca bin ah işitiyoruz gübre fiyatları pahalanmış besiciler yem fiyatlarını şikayet ediyor. Süt litresi çok düşük. Esnaf zaten pandemi dönemini yeni atlatmaya çalışıyor. Birçok esnafımız dükkan kapatmış durumda. Millet ittifakı ile halkımızla beraber bütün sorunlarını çözeceğimize inanıyoruz. Bizler kesinlikle seçim gezisi yapmıyoruz. Seçim gezisi değil halkımızla beraber olmak, onlara yakın olmak amacıyla ziyaretlerde bulunuyoruz. Halkımızı siyasi parti temsilcilerinin seçimden seçime halkı ziyaret ettiği bir mantıktan çıkarmaya çalışıyoruz. CHP olarak her zaman halkımızın yanındayız” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı