Köşe Yazıları

3. Lig BAL’dan kolay olur

 

Bugün başlayacak, yarın başlayacak gibi geçen zamanda nihayet BAL başladı. Katılan takım sayısı çok az, Hendek, Karasu ve Erenler. Düşme yok. Birinci gelen grup maçları oynayacak. Birinci olan, 3. Lig’e terfi maçları oynayacak. Bu şansı Hendek yakaladı. Yolları açık olsun. Asıl mesele şu. Hep duyuyorduk. Hendek çok masraf yaparak güçlü bir takım kurdu. Erenler’in de aynı şekilde takım kurduğunu biliyorum. Biz elimizdekilerle yola devam edecektik. Bunu biliyorduk. Çünkü maddi gücümüz yoktu. Bir futbolcunun maliyeti BAL’da 70 ile 100 bin arasında. Bir de belediye yardım etmezse yapılacak bir şey yok. Aylık gelirin de yok. Bu korku ile ilk maçı izledim. Ama gördüm ki Karasu, bu mütevazi kadro ile çok iyi hazırlanmış ve şahane bir futbol oynadı. İlk maçta çok şanssızdık. Kazanacak olduğumuz maçı kaybettik. En son kendi sahamızda oynadığımız Erenlerspor maçını canlı izleme imkanı buldum. Harika bir takımımız olduğunu gördüm. 8 kişi eksikle (5 cezalı, 3 sakat) oynadığımız maç bana ilerisi için çok umut verdi. Bu takımı muhafaza edip, çevreden 5-6 takviye ile, büyük paralar harcamadan iyi bir takım yapabiliriz. Zira dışarıdan alacağımız futbolcunun maliyeti çok yüksek. Bunun altından kalkamayız.

8 noksanla 90 dakika top oynayan Karasuspor oyundan hiç düşmedi. Son 20 dakika tek kale oynadı. Gördüğüm kadarıyla İzmir’in Altınordu’su gibiydi. Bu şekilde devam edelim. Onursal Başkanımız Yılmaz Ekşi’nin de takımı desteklediğini duydum. Kulüp Başkanımız Yüksel Mazlum ve yönetim, teknik heyet, Serdar Ergelen ve yardımcıları ile birlikte bu işi başaracaklarına inanıyorum.

Fakat belediyenin de bu takıma yardım etmesi gerekiyor. Çünkü BAL bu ilçenin marka değerini yükseltiyor. Bu markayı düşürmeyelim. BU takımın aylık masrafı 30 ile 50 bin arasında. En azından belediye Kulüp’e düzenli gelir getirecek imkanlar sunmalıdır. Geçmişte Ahmet Genç ve Mehmet İspiroğlu bunları yaptı. Kendileri veremeyecek durumda olsalar bile çevredeki kuruluşlardan destek almışlardır. Bunu Başkanımız İshak Sarı’dan da bekliyoruz. Gerekirse ilçede kampanya yapalım. Çünkü çok iyi niyetli bir başkanımız var. Güzel ve işi bilen bir teknik heyet var. BAL eylülde başlar. Bu maraton uzun sürecek. BAL markasını ileride 3. Lig’e taşımamız gerekiyor. Zira 3. Lig bizim için BAL’dan daha kolay olacak.

Tüm sporsever halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.