Karasu

Çay ocaklarına son uyarı

Karasu Atatürk Bulvarı’nda bulunan çay ocaklarının dışarı masa atmak için ödeyecekleri fiyat belli oluyor. Fiyatların geçen yıla göre üç kattan fazla olması gündemde. Aperatif yiyecek satanların ise masa-tabure atması yasaklanacak.

7-10 bin lira
Karasu’da her yaz başında gündeme gelen Bulvar’daki çay ocaklarının masa-tabure atması konusu yeniden gündeme geldi. Masa-tabure atanlardan geçtiğimiz yıl iki masa sekiz tabure için 3 bin lira alınmıştı. Bu yıl için ise bu bedelin 7 ile 10 bin lira aralığında olacağı konuşuluyor. Çay ocağı sahipleri artışın resmi enflasyonu aşmaması gerektiğini dile getiriyor. Ancak belediye yönetimi bu konuda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine kararlı duracak gibi.
Tebligat yapılıyor
Çarşamba günü Karasu Atatürk Bulvarı’ndaki trafiği alanda hizmet veren çay ocaklarını ziyaret eden Karasu Belediyesi Zabıta Ekipleri çay ocağı sahiplerini sözlü olarak bilgilendirdi. Perşembe gününden itibaren ise yazılı tebligatta bulunulacak. Çay ocağı işletmecileri ise Karasu Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile görüşüp, şartlarda iyileştirme yapılmasını isteyecek.