Spor

Adapetepe Kale’yi fethetti (3-1)

Adapetepe Kale’yi fethetti (3-1)

  1. Amatör Lig’deki ilk maçında Söğütlü Kalespor ile karşılaşan 54 Adatepespor, sahadan farklı galip ayrıldı. Rakibine göre çok üstün bir oyun sergileyen 54 Adatepespor’un 4 topu da direkte patladı.

Hızlı başladı

Geçtiğimiz yıl aldığı ceza nedeniyle Play Off şansını yitiren Adatepespor, bu sezona iddialı başladı. İlk maçında Söğütlü Kalespor ile karşılaşan 54 Adatepespor, ilk golü Evren Ateş’in ayağından buldu. Golden sonra da oyun hakimiyetini elinde tutan Adatepe temsilcisi Volkan Şimşek ile farkı ikiye çıkardı ve ilk yarı 2-0 sona erdi. Karşılaşmanın ikinci yarısına da baskılı başlayan yeşil-siyahlılar Uğur Bekar ile üçüncü golü buldu. Söğütlü Kalespor 60. dakikada skoru 3-1’e getirse de Adatepe’ye karşı koyamadı ve yeşil-siyahlılar sahadan 3-1 galip ayrıldı.

İddiamız ortada

Adatepe’de yerleşik bir futbol kültürü olduğunu söyleyen Genel Kaptan Rıdvan Dilmen, “Biz bu sezon iddialı bir ekiple yola çıktık. Oyuncularımızın gücü de inanmışlığı da ortada. Bu sezonun en iddialı ekipleri arasında yer almayı ve Play Off’un ardından 1. Amatör Lig’e yükselmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize yönelik ilk adımı da Söğütlü Kalespor karşısında attık. Oyun disiplininden kopmadan, rakibin oyununu küçümsemeden var gücümüzle mücadele ettik. Bundan sonraki müsabakalar için de moral depoladık” dedi.