Siyaset

Çat kapı giremezsiniz

 

Karasu Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alan Karasu Belediyesi CHP Meclis Üyesi Şakir Şen, kendisinin başkan makamına alınamadığını belirtince mecliste gergin anlar yaşandı. Şen’in açıklamasına gülerek cevap veren Sarı, “Başkanlık makamı esnaflık gibi değil. Çat kapı içeriye giremezsiniz” dedi.

 

GERGİNLİK YAŞANDI

Karasu Belediyesi CHP Meclis Üyesi Şakir Şen’in gündem dışı sözleri mecliste kısa süreli gerginliğe neden oldu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın makamına alınmadığını belirten Şen, “Kanal projesi hakkında Karasu Belediyesi’ne giderek bilgi almak istedim. İmar ve Fen İşleri Müdürlüğü’nden herhangi bir bilgi alamadım. Başkanla görüşmek istedim fakat sekreteri bana sabıkalı muamelesi yaparak yüksek sesle ‘görüşemezsiniz’ dedi. Kapı açıktı bakmak istedim fakat ona da izin verilmedi. Belediye ile ilgili soru soracaktım belki de bir dakika alacaktı. Sekreterin o tavrı hiç hoş değildi daha güzel bir tavırla uyarabilirdi. Eğer başkana soru soramayacaksak, görüşemeyeceksek hiçbir şeyin bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

ALINACAK BİR ŞEY YOK

Şen’in alınganlık gösterdiğini belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Şen’le defalarca makamda ve başka ortamlarda görüştük. Kapının açık olması herkesin elini kolunu sallaya sallaya içeri gireceği anlamına gelmez. Özel konuşma olur veya özel çalışma olabilir. Kapıdan bir bakayım başkan içerde mi içerde ise müsaittir demekle bu iş olmuyor. Kamu görevi ifa ediyoruz. Mesai saatleri içerisinde zamanımız kıymetli. Proje konusunda Şen’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim. Projemiz her şeyi ile hazır ve mecliste projemizi paylaştık. Başkanlık makamı esnaflık gibi değil çat kapı girilecek bir yer değil. Ortada abartacak ve ya alınacak bir durum yok” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir