Karasu

Camiler cemaatini özledi

 

Karasu Limandere Merkez Cami İmamı Şener Karadağ, kahvehanede vaaz vermeye başladı. Halkı tekrardan camilere davet eden Karadağ, “Camiler cemaatini özledi” dedi.

 

PANDEMİNİN ETKİSİ

Karasu Limandere Merkez Cami İmamı Şener Karadağ, pandeminin etkisi ile cemaatin azaldığını belirtti. Cami cemaatini yeniden toplamak için mahalle kahvehanesinde vatandaşları yalnız bırakmayan Karadağ, hem vaaz verdi hem de mahalle sakinlerine seslendi. Karadağ, “Mahalle sakinlerimiz daha önceden vakit namazlarını camilerde kılmaya özen gösterirdi. Fakat pandeminin etkisi hala camilerimizde kendisini hissettiriyor” dedi. Karadağ, kahvehanede yaptığı konuşmada ibadetlerin camilerde yapılmasının da önemine değinerek, yeniden herkesi camilere davet etti.

 

KARŞILIĞINI ALDI

Cami cemaatini özledi” diyerek sözlerine devam eden İmam Şener Karadağ, çabalarının da sonuçlarını aldıklarını söyledi. Karadağ, “Her gün yavaş yavaş cemaat olarak yeniden camilerde çoğalmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu girişimin sonucu bu şekilde aldık. Eski kalabalık cemaatimize dönene kadar da bu çalışmalarımız devam edecek. Bunun karşılığını almak beni ziyadesi ile mutlu etti. Camilerimizin kapıları herkese açık. Namazların cemaatle birlikte camide kılınması hem sevap bakımında hem de sosyal yönden önemlidir. Bizler Müslümanız ve Kur’an’ın emrettiği şekilde yaşamalıyız” ifadelerini kullandı.