Beklentiler karşılanmadı

 

Doların düşmesinin emlak piyasası üzerindeki etkisi hakkında Karasu Oked Emlak sahibi Engin Küçük açıklamada bulundu. Küçük, “Piyasanın yükselişi ve ani düşüşü ile birlikte insanların beklentileri karşılanamadı. Bu da emlak piyasasını sekteye uğradı” dedi.

 

KAYBIMIZ OLDU

Doların, emlak piyasası üzerindeki etkisi hakkında Karasu Oked Emlak sahibi Engin Küçük açıklamada bulundu. Küçük, “Piyasanın yükselişi ve düşüşü ile birlikte insanların beklentileri karşılanamadı. Bizim sektörümüze bakarsak dolar yükseldikten sonra yapmamız gereken işler vardı bunları yapamadık. Bunun nedeni ise insanların dolar daha fazla yükselir mi beklentisi içerisine girmesi oldu” dedi. Küçük,  “Dolar yükseldikçe bizim işlerimizde gerileme oldu. Yurt dışında da bize fazla talep gerçekleşti. Burada parasını dövize ve altına yatıranlar paralarını bozdurup ev almak istediler. O esnada birden dolar düşünce iş sektöründe fazlasıyla kaybımız oldu. Bununla birlikte önümüzü göremez hale geldik” ifadelerini kullandı. “Yaşadığımız ülkenin kalkınması önemli” diyen Küçük, “Bizim sektörümüz ülkemizin yanında perakende sayılır” dedi.

 

KALKINMA DÖNEMİ

Küçük, “Hükümet tarafından uygulanan politikayı doğru buluyorum. Nedeni ise birikimlerin TL bazında bankalara yatırılıp teminat verilmesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Şu anda kalkınma dönemindeyiz. Bu süreçten başarılı bir şekilde geçip tamamlamamız lazım” ifadelerini kullandı. Küçük, “Herkes üstüne düşen görevi yapmalı. Karasu’yu ele alırsak 15 yıl önce zengin bir potansiyele sahip değildi. İnşaat sektörü ile birlikte parlama oldu. Bunun neticesinde uç noktalar oldu. Bunun yararından çok zararını göremeye başladık” şeklinde konuştu. Küçük, “Doların yükselmesi bizi olumsuz etkiledi. Dolar yükseldiğinde emlak fiyatlarımız çok yükselmişti. Şu anda fiyatları geri çeken yok. Tekrar yükseliş olurda buradan kazancımız olur diye beklenti var. Vatandaş şu anda doların tekrar yükselmesini bekliyor. Çoğu vatandaş da kardan zarar etti” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya