Bunları biliyor muydunuz?

 

Kokunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız nabzınızın attığı bölgelere önce vazelin sürüp sonra parfüm sıkın.

Tırnak cilanızın içine bir miktar mısır nişastası karıştırarak matlaştırıcı ojeye dönüştürebilirsiniz.

Saç ayrımınıza uygun renkte far uygulayarak, saçlarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.(Akşam yıkamak koşuluyla)

Dudak parlatıcınızın içine az miktarda nane yağı karıştırarak dolgunlaştırıcı etki yapmasını sağlayabilirsiniz.

Yanlışlıkla teninizden daha koyu bir fondöten aldıysanız üzülmeyin, içine bir miktar yüz nemlendiricisi karıştırarak renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Daha dolgun görünen dudaklar için, rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızın tam merkezine açık renkli kalem sürün.

Göz makyajınızı öne çıkarmak için, göz kapağınıza ilk olarak beyaz kalem ya da beyaz far uygulayarak işe başlayabilirsiniz.

Katılaşmış ve topaklanmış maskaranızı tekrar hayata döndürmek istiyorsanız, içine bir miktar lens solüsyonu damlatın. Maskaranızı açalı 4 ayı geçmişse, direk çöp tabi ki.

Yüzünüzdeki şişlikten mi şikayetçisiniz? Bu sorunun tek çözümü uyumak. Tek yastık yerine çift yastıkla uyumak yüzünüzdeki sıvıların atılmasını kolaylaştırır.

Parlak rujunuzu matlaştırmak için kullanmadan önce ucuna bir miktar kapatıcı sürebilirsiniz. Bu taktik aynı zamanda rujunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Uyurken ayaklarınıza sıcak bakım yapın. Yatmadan önce yorgun ve yıpranmış ayaklarınıza naneli nemlendirici ya da vazelin uygulayın ardından üstüne rahat bir çorap giyerek dinlenmeye bırakın. Sabah kalktığınızda çok daha bakımlı ve yumuşak olduklarını fark edeceksiniz.

Çatlak dirsek ve ayak topuklarınızı yumuşatmak için bu bölgelere yoğun bir tabaka halinde pişik kremi uygulayın.

Nemlendiricinize bebek yağı katın, parlak ama çok yağlı görünmeyen bacaklara sahip olmak için günlük vücut nemlendiricinizin içine bir damla bebek yağı ekleyin.

Uçuğunuzu kremle yatıştırın. Uçuğun çıkmaya başladığını hissettiğiniz anda üzerine bir miktar yoğun formüllü nemlendirici sürerek daha kötü bir hale gelmesini önlemiş olursunuz.

Eğer cildiniz bir sebepten ötürü tahriş olmuş ve şişmişse, demli ama soğuk bir poşet yeşil çayı cildinizin üzerine yerleştirin. İki üç dakika kadar tutun. Yeşil çayın içeriğindeki antioksidanlar kızarıklığı dindirecektir.

Haftaya size evde yaptığım gül suyu deneyimimi anlatacağım ve bazı maske tariflerim olacak, bol bol su içtiğimiz, bakımlarımızı ihmal etmediğimiz, bolca kitap okuduğumuz ailece güzel anlar geçirdiğimiz, çocuklarımızla bol bol oynadığımız bir hafta olsun, hepimiz evdeyken aile olmanın tadını çıkaralım. Sağlıkla mutlulukla hoşça kalın…