Eğitim

Proje tamamlandı

 

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin kurucusu olduğu Hırvatistan, Ürdün, Letonya, Litvanya, Polonya ve Türkiye okullarının ortaklığı ile yürütülen “Europe Volunteers” isimli eTwinning projesinin çalışmaları tamamlandı.

 

YARATICILIKLARINI GELİŞTİRDİLER

Hırvatistan, Ürdün, Letonya, Litvanya, Polonya ve Türkiye okullarının ortaklığı ile yürütülen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin kurucusu olduğu “Europe Volunteers” isimli eTwinning projesinde çalışmalar tamamlandı. Projenin amacı hakkında bilgi veren Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Amacı gönüllülüğü teşvik etmek olan çalışmalarımızı büyük bir özveri ile tamamladık. Gönüllülüğün insani yönünü görmeleri için daha fazla öğrenciyi bilinçlendirme ve dahil etmeyi amaçladık. Öğrenciler yaratıcılıklarını geliştirdiler ve ihtiyacı olan akranlarına bağışta bulmak için ürünler yaptılar” ifadelerini kullandı.

BECERİ KAZANDILAR

Öğrencilerin birçok alanda farklı beceriler kazandığını belirten Yurdasucu, “Öğrencilerimiz bu proje ile el sanatları yapmayı ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi öğrendiler. Yerel toplulukta veya belirli etkinliklerde çevrimiçi olarak gönüllü olma fırsatı buldular. Bir ürünü nasıl yapacaklarını ve pazara nasıl yerleştireceklerini bilerek endüstri ile ilgili becerilerini genişlettiler. Organizasyon ve ekip çalışması becerilerini geliştirdiler. En önemlisi de sosyal beceriler, uluslararası ve kültürlerarası dostluklar, empati ve hayırseverlik becerilerini geliştirdiler. Umuyoruz ki hayatlarının ilerleyen dönemlerinde de bu becerilerini daha da geliştirecekler ve yaygınlaştıracaklar” dedi.  Gülcan Elmalı