KarasuSiyaset

Bunlar mı halkı eğitecek

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri kapsamında Halk Eğitimi Merkezi tarafından yılsonu sergisinin düzenlediğini ve hazırlanan davetiye de ise serginin yapılacağı alanın Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı yerine Karasu Kent Park olarak yazıldığını söyledi. Kara, “Davetiye hazırlamaktan aciz olanların halkı eğitmesini beklemek ise beyhude bir çabadan öteye geçmeyecektir” dedi.

 

YER İBARESİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Bilindiği gibi Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri kapsamında ilçemizde bazı organizasyonlar yapılmakta, bunlar da basın yolu ile vatandaşlara duyurulmaktadır. Bu etkinlikler için davetiyeler hazırlanmakta ve siyasi partilere de gönderilmektedir. Karasu Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan davetiyedeki ‘yer’ ibaresi ilgi çekicidir. Bu davetiyede serginin yapılacağı alan olarak ‘Karasu Kent Park’ yazılmıştır. Eğer bu ibare yanlışlıkla yapıldıysa, kendi işini özensiz yapan insanların halkı eğitmesi mümkün değildir” diye belirtti.

 

BEYHUDE ÇABA

Daha sergiyi nerede yapacağını bilmeyen insanların sergiye davet etmesi manasızdır ve yok hükmündedir” diyen Kara, “Yok eğer bu ibare bilerek konulduysa o zaman durum daha da vahimdir ve buna karşı tavrımız da tarzımız da farklı olacak, tahammülümüz zorlaşacaktır. Karasu Belediye Meclisi’nin aldığı karar gereği o parkın adı Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’dır. Karasu Halk Eğitimi Merkezi’nin 16 ilçe arasından 15. olmasının nedeni davetiyeye bakıldığında daha iyi anlaşılmaktadır. Davetiye hazırlamaktan aciz olanların halkı eğitmesini beklemek ise beyhude bir çabadan öteye geçmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

KARAR ALINMALI

Açılmasına devam eden Kara, “Yaz aylarının gelmesi ile ilçemizde nüfus yoğunluğu artmaktadır. Bu noktada geçmiş yıllardan edinilen deneyimler iyi değerlendirilmelidir. Geride kalan yıllarda sahilde meskun mahalde alkol alan vatandaşlar alkol temelli sorunlara neden olmakta ve toplum huzurunu tehlikeye atarak suç oranında artışa neden olmuştur. Benzer durumun bu yıl da yaşanmaması adına meskun mahallerde ve hatta kumsalda alkol alınmasının önüne geçilecek bir karar alınmalı ve bu karar titizlikle uygulanmalıdır. Aksi halde yine plaj merkezinde bulunan açık alanlarda alkol alıp çirkin görüntüler sergileyen insanlar ile huzur için ilçeye gelen vatandaşlar arasında sürtüşmeler yaşanacak ve durum yine suça dönüşecektir. Yapılması gereken önleyici bir adım atılması ve meskun mahalde alkolün yasaklanmasıdır” sözlerini kullandı.

 

PEŞKEŞ YOK

Geçtiğimiz hafta BMC fabrikasının sökümü ilçe ve ülke gündemini işgal etmiştir” diyerek açıklamasını sürdüren MHP’li Başkan Münir Ali Kara, “Bu konuya herkes kendi bakış açısı ile yaklaşmış, muhalif görüştekiler eleştirinin ötesinde oy beklentisi içine bile girmiştir. Ülke içindeki olası bir başarısızlıktan başka tutar dalı olmayanların bu şekilde davranması beklenen bir durumdur. Ancak fabrikanın üst yapısının yatırımcı firma tarafından başka bir yere nakledilmesi ve sonrasında arazinin devlete iade edileceğinin açıklanması bir peşkeş çekmenin söz konusu olmadığını gözler önüne sermiştir. Kaldı ki bu arazinin çok arazi için pek çok yatırımcının girişimde bulunduğunu biliyoruz ve kısa süre sonunda bu alanın sanayiye kazandırıldığını da göreceğiz” dedi.

 

KENDİSİNE YÖNELTİLMELİ

Başkan Kara, “İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Karasu’ya geleceğini öğrenmiş bulunmaktayız. Muhtemeldir ki Sayın Genel Başkan’ın gündeminde BMC olacaktır. Planlanmış yatırımın yerinin değişmesi üzerinden politika geliştirip, buradan bir politika üretilmesi umut edilecektir. Yine muhtemeldir ki Sayın Genel Başkan esnaf ziyaretinde bulunacak ve kendi görüşünde olanların görüşlerine kulak verecektir. Karasulu kardeşlerimden ricam Sayın Akşener’e Selahattin Demirtaş’ın eşi ile kahvaltı hayalinin devam edip etmediğini, yüzüne karşı ‘Burası Kürdistan’ diyen birine karşı neden sessiz kaldığını sormalarıdır. Ya da en azından ‘Selahattin Demirtaş’ın terörist olup olmadığı’ sorusu kendisine yöneltilmelidir” ifadelerini kullandı.

 

MEVSİMLİK İŞÇİ

Bilindiği gibi ilçemiz yaz aylarında fındık ve bahçe işleri için doğu illerimizden mevsimlik işçi temin etmektedir” diyerek sözlerine devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Bu yıla kadar doğu ve güneydoğu illerimizden gelen trenlerin Arifiye’ye kadar aktarma olmaksızın gelmekteydi. Bugün ise bu illerden gelen trenler Ankara’da aktarma yapmaktadır. Bu da mevsimlik işçilerin yolculuklarını zorlaştırmaktadır. Mevsimlik işçilerin tek trenle, aktarma olmaksızın ilimize ulaşması için harekete geçilmeli, işçiler salimen ve aktarma olmaksızın Arifiye’ye ulaşmalıdır. Aksi halde ilimizde ve yakın illerde mevsimlik işçi sıkıntısı baş gösterecek ve fındık sezonunda mağduriyetler ortaya çıkabilecektir” dedi.

 

GÜN GİBİ ORTADA

Başkan Münir Ali Kara, “Ukrayna ile Rusya arasındaki çatışma uzunca bir süreden bu yana devam etmektedir. Bu askeri çatışmanın kimseye bir fayda sağlamayacağı, dünyanın huzurunu bozduğu gün gibi ortadadır. Tüm bu koşullar ortadayken savaşın gidişatından kendine pay çıkarma telaşında olanlar, bu durumu kendi iç siyasetlerine malzeme edenler kandan beslenmeye başlamıştır. Bilinmelidir ki en kötü barış en iyi savaştan evladır. Kim savaştan kendine ikbal umut ediyorsa sonu savaşta yetim kalan çocuklar gibi olacaktır” dedi. “Türkiye’nin kararlılıkla sürdürdüğü Eren ve Pençe Kartal operasyonlarında Türk Silahlı Kuvvetleri büyük başarılar elde etmekte, kahramanca mücadele etmektedir” diyen Kara, “Kimilerinin temsilciliğini, kimilerinin sempatizanlığını, kimilerinin oy alacağını umarak sessiz kaldığı terör örgütü yok olma aşamasına gelmiştir. Allah Türk Askeri’ni muzaffer etsin” dedi. Başkan Kara açıklamasını, “Kovid 19 sürecinin etkisini azaltmasının ardından iki yıldan bu yana hac ibadetlerini gerçekleştiremeyen vatandaşlarımız Arabistan’a gitmeye hazırlanmaktadır. Bu hafta içinden itibaren hac kafileleri Hicaz bölgesine gidecektir. Allah hacı adaylarımızın niyetlerini ve ibadetlerini kabul etsin inşallah” sözleriyle sonlandırdı.