Karasu

Bu bilinç ilçemize yakışmıyor

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Belediye Başkanı İshak Sarı ve Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre ile sosyal medya üzerindeki gerginliğe ve Deva Partisi Karasu İlçe Teşkilatı’nın Pazartesi günü kaldırılan standına ilişkin açıklamada bulundu. Yavuzyiğit, “Bazı konular bilinçli çarptırılıyor ve bunlar ilçemize yakışmıyor” dedi.

 

SİYASETTE BUNLAR DOĞAL

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre ile sosyal medya üzerindeki gerginliğe ve Deva Partisi Karasu İlçe Başkanı’nın Pazartesi günü kaldırılan standına ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Yavuzyiğit, “İlçemizde son günlerde yaşanan bazı gelişmeleri değerlendirdiğimizde sistematik olarak partimize ve Belediye Başkanlığı’na karşı muhalefet yapmak için yoğun girişimler olduğunu gözlemliyoruz. Siyasette bunlar doğaldır, fakat konuları bilinçli çarpıtmak ne siyasete, ne insanlığa nede ilçemize yakışmamaktadır” diye belirtti.

 

KÖPRÜ OLMASI GEREKİYOR

Yavuzyiğit, “25 Mart Cuma günü yaptığımız İlçe Danışma Toplantısı’ndaki Belediye Başkanı İshak Sarı’nın konuşmalarından bir kesinti alıp maksadının dışında algı yapılması ve bu furyaya Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre’nin de dahil olması ilçemizde hoş karşılaşmamıştır” dedi. “Esnaf Odası, esnaf ve belediye ile istişareler yaparak köprü vazifesi alması gerekirken alakasız bir konuyla gündeme gelmiştir” diye belirten Yavuzyiğit, “Belediye Başkanı konuşmasında özetle halkımıza daha çok hizmet yapabilmek adına yoğun bir mesai harcadığını söylerken eşine ve çocuklarına dahi vakit ayıramazken kalan vaktinde de vatandaşlarla hasbihal içinde olduğunu izah etmeye çalıştı. Belediye Başkanı İshak Sarı’nın hiç hak etmediği bir şekilde sosyal medyada paylaşımlar yapılmasını doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SİYASİ HOKKABAZLIK

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, “Ayrıca bugün ilçe merkezindeki trafiğe kapalı alanda belli çerçeve dışında bazı faaliyetlerin yapılmasının yasak olduğunu bile bile farklı girişimler yaparak suni gündemler oluşturulmaya çalışıldığını görüyoruz” dedi. Yavuzyiğit, “Toplum yararına olan çalışmalar (Kızılay, aşevi gibi) dışında herkes gibi Ak Parti olarak biz de biliriz ki karar alındığı tarihten itibaren burada siyasi çadır kurup propaganda yapmaya izin yok, biz nasıl saygı duyuyorsak herkesin de saygı duyması gerektiğini düşünüyoruz. Siyasi hokkabazlıkla bir yere gelinemeyeceğinin geçmişte örnekleri çoktur. Yaşanan bu gelişmeleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.