EğitimKarasu

Savaşçı’dan ziyaret

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Çevre Dostu 1000 Okul projesi kapsamında Karasu’dan projeye dahil edilen Şehit Ferhat Sözer İlk/Ortaokulu’nu ziyaret etti. 

 

ATÖLYELERİ İNCELEDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Çevre Dostu 1000 Okul projesi kapsamında Karasu’dan projede yer alan ve tek okul olan Şehit Ferhat Sözer İlk/Ortaokulu’nu ziyaret etti. Savaşçı’ya ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan eşlik etti. Okul ziyaretinde bulunan Savaşçı, kütüphane, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi ve robotik kodlama atölyelerini inceledi. Savaşçı, Çevre Dostu Okul Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında da bilgi aldı.

 

TÜRKÜLER SÖYLENDİ

Müdür Savaşçı, Müzik Atölyesi’ni ziyaret ederek öğrenciler ile birlikte Müzik Öğretmeni Özge Yaya yönetiminde Karadeniz türküleri söyledi. Müdür Savaşçı, kütüphanede bulunan öğrencileri okuma saati yaparken ziyaret etti ve öğrencilere kitap göndereceğini söyledi. Satranç oynayan öğrencilerin oyununa da eşlik eden Müdür Savaşçı, daha sonra öğretmen odasında öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet etti. Savaşçı, okul idaresine ve öğretmenlere çalışmalarından dolayı teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.