KarasuSiyaset

Mülki amirin izni yok sayıldı

 

Deva Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Pazartesi günü Karasu Atatürk Bulvarı’nda, parti tanıtımı için stant açtı. Açılan stant zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Abdullah Çatalbaş, “Kaymakamın onayladığı kararı yok hükmünde sayabilecek bir siyasi anlayış var. Bu millet birini alır gökyüzüne zirveye çıkarır. Hak etmiyorsa zirveden yerin dibine çakmasını da bilir” dedi.

 

ZABITA KALDIRDI

Deva Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Pazartesi günü Karasu Atatürk Bulvarı’nda, parti tanıtımı için stant açtı. Açılan stant, Karasu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Kaldırılan standı Pazar yerine kuran ve açıklamada İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, “Deva Partisi olarak Pazartesi günü stant açmak için Kaymakamlığa başvurduk. Kaymakamlık onay verdi. Kaymakamlığa verdiğimiz yazının içeriği şöyle; ‘Demokrasi ve Atılım Partisi Karasu İlçe Teşkilatı olarak 28.03.2022 Pazartesi günü İncilli Mahallesi Atatürk Bulvarı trafiğe kapalı alanda Atatürk büstünün önünde partinin tanıtımını yapmak üzere stant kurmak istiyoruz’ şeklinde Kaymakamlığa yazı yazdık. Yazımız onaylandı ve mühürlendi. Onaylı izin kağıdımız Emniyet Müdürlüğü’ne de gönderildi” ifadelerini kullandı.

 

VEFAYI HEBA ETTİLER

Başkan Çatalbaş, “Sabah 9’da stant açtıktan sonra zabıta ekipleri geldi. Belediyenin stanttı uygun görmediğini ve kaldırmamız gerektiğini söyledi. Kurduğumuz standı elimizde izin belgesi olmasına rağmen zabıta ekipleri kaldırdı. Karasu’da öyle bir siyasi anlayış var ki. Kaymakamın onayladığı kararı yok hükmünde sayabilecek şekilde. Demokrasiyi son zamanlarda tamamen askıya almış durumdalar. Biz bu milletin kendilerine defalarca vefa gösterdiğini biliyoruz. Bu millet birini alır gökyüzüne zirveye çıkarır. Hak etmiyorsa zirveden yerin dibine çakmasını da bilir. Allah kuluna bir ziynet verdi adı vefa. Onu ehline göster ki olmasın heba. Bu millet bunlara defalarca kere vefa gösterdi. Ama bunlar vefayı her seferinde heba ettiler” şeklinde açıklamada bulundu. Bahar Kaya