EğitimKarasu

Bırakın biz götürelim

 

Çatalövez Mahallesi’nde bulunan 20 öğrencinin taşımalı sistemle yarım saat uzaklıktaki Karapınar Okulu’na taşınmasına karşı çıkan veliler, çocuklarının taşımalı sistemden çıkması ve kendi imkanları ile Yuvalıdere’ye kaydettirmek için imza topladı.

 

AKTARMALI EĞİTİM

Çatalövez Mahallesi’nde bulunan 20 öğrencinin önceki yıl Yuvalıdere’ye taşımalı sistemle gittiğini, ancak Yuvalıdere’de birleştirilmiş sınıf olması dolayısıyla öğrencilerin Darıçayırı’na gönderilmesinin kararlaştırıldığını, burasının tadilatta olması dolayısıyla da aynı öğrencilerin yarım saat uzakta bulunan Karapınar’a taşınmasına karar verildiğini söyleyen Çatalövez Muhtarı Kemal Gündoğdu, “Öğrencilerimizi biz kendi imkanlarımızla istediğimiz okula götürmek istiyoruz. Bu da en yakınımızdaki Yuvalıdere okulu” ifadelerini kullandı.

ÜÇ KAT YÜK

Darıçayırı’ndaki Şehit Oktay Demirci İlk ve Orta Okulu’nun tadilata alınmasının ardından Yuvalıdere’deki okulun merkez olması gerektiğini söyleyen Yuvalıdere Muhtarı Adem İkiz, “Darıçayırı’ndaki okulun tadilata alınmasının ardından Çatalövez ve Darıçayırı’nın öğrencilerinin, ortada bulunan Yuvalıdere’ye taşınması ortak aklın bulacağı çözümdür. Çocukların Karapınar’a taşınması hem yorucu hem de mali olarak üç kat daha fazla yük getirecektir” şeklinde konuştu.