Bir destandır Çanakkale

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programı düzenlendi. Programda günün anlamını belirten konuşma yapan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Yasemin Koç, “Bir destandır Çanakkale” dedi.

 

ÇELENK BIRAKILDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Karasu’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıldönümü Karasu Kaymakamlığı önünde çelenk sunma töreni ile hatırlatıldı. Törene Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı önderliğinde kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

KAHRAMANLIK DESTANI

Program kapsamında günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Yasemin Koç, 106. yıldönümü iftiharla kutlanan Çanakkale Zaferi’nin, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı kahramanlık destanı olduğuna, Çanakkale Zaferi’nin, büyük imkansızlıklara rağmen milletin bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak uğruna yapabilecekleri fedakarlıkları gözler önüne seren şanlı bir destan olduğuna dikkati çekti.

ŞEHİTLERE DUA EDİLDİ

Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı önderliğinde şehit mezarları ziyaret etti. Karasu Yalı Mahallesi Merkez Mezarlığı’nda bulunan Şehit Piyade Üsteğmen İbrahim Abanoz ve Şehit Komiser İbrahim Canavar, mezarı başına gül bırakılarak dualar ile anıldı.

Gülcan Elmalı