Bir ümmetin müdafaası

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü vesilesiyle açıklamada bulundu. Aksoy, “Çanakkale bir ümmetin müdafaasıdır” dedi.

 

EN ÖNEMLİ DERS

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle AGD Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, basın açıklamasında bulundu. Tarihin sadece anmak için olmadığını anlamak ve ders çıkarmak için var olduğunu kavramımız gerektiğini ifade eden Aksoy, “Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders ise, birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 106 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiçbir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur” ifadelerini kullandı.

MANASINI ANLAMALIYIZ

Başkan Aksoy, “Dedeleri Çanakkale’de omuz omuza çarpışırken şehit düşenlerin torunları bugün aralarına fitne tohumları ekilerek birbirine düşürülmeye çalışılıyor. İslam coğrafyası, etnik, bölgesel ve mezhepsel farklılıklar tahrik edilerek parçalanmaya çalışılıyor. Bu oyunu bozmanın yolu daha fazla birlik, daha fazla beraberlik ve daha fazla kardeşliktir. Daha fazla adalet, daha fazla özgürlüktür. Bugün Çanakkale’yi anlamak için metrekareye düşen 6000 merminin kokusunu almamız gerekir. Bunun manasını anlamamız gerekir” şeklinde açıklamasına devam etti.

KARDEŞLİĞİN TEMİNATI

Ecdadımızın Çanakkale’yi müdafaa ederken bütün bir İslam alemini müdafaa ettiğini belirten Aksoy, “Çanakkale’de toprağa düşen 250 bin delikanlının şehadeti, 630’da Hazreti Muhammed (s.a.v.) önderliğinde fethedilen Mekke’nin, 636’da Hazreti Ömer hilafetinde fethedilen Kudüs’ün, 639’da İyaz Bin Ganem kumandasında fethedilen Diyarbakır’ın, 1453’de Fatih Sultan Mehmet komutasında fethedilen İstanbul’un kardeşliğinin teminatıdır. Çanakkale öncelikle bunu bilmektir, bunu anlamaktır, buna inanmaktır ve bunun için çalışmaktır. Bizler de Milli Görüş gençliği, Anadolu Gençlik erleri olarak bu inançla çalışmalarımızı yarım asırdır sürdürme gayreti içerisindeyiz” dedi.

250 BİN HATİM

Açıklamasına Necmettin Erbakan’ın sözleriyle devam eden Başkan Aksoy, “Hocamızın söylediği, ‘Bir milletin asıl gücü, tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir’ sözü bizim gençliğimizi ve çalışmalarımızı tasvir eden en güzel sözlerdendir” dedi. Aksoy, “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde aziz şehitlerimizi, 250 bin şehide 250 bin Hatim kampanyası vesilesiyle hatimlerle ve dualarla yad ediyoruz” dedi. Aksoy, “Online olarak başlattığımı agdhatim.com üzerinden devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YOĞUN İLGİ

Çanakkale şehitlerimizin ruhuna hatim ve cüz almak isteyenler web sitesi üzerinden kampanyaya katılım gösteriyorlar” diyen Başkan Murat Ali Aksoy, “Bu vesileyle 250 bin şehide 250 bin hatim çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’nin 81 ilinden teşkilatlarımızın ve dünyanın dört bir yanından kardeşlerimizin bu çalışmaya yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Hatimlerin duası 31 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek” diyerek açıklamasını sonlandırdı.