Bayramlıklar Halk Eğitim’den

 

Kocaali Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan öğretmenler hazırladıkları Kız Çocuklarına Bayramlık Giysi Projesi ile 50 çocuğu sevindirdi.

 

50 ELBİSE

Kocaali Hal Eğitim Merkezi bünyesinde El Sanatları ve Giyim Üretim Teknolojisi alanında görev yapan öğretmenler hayata geçirdikleri proje ile 50 çocuğu sevindirdi. Öğretmenler tarafından hazırlanan Kız Çocuklarına Bayramlık Giysi Projesi kapsamında 50 adet elbisenin dikimi bayram öncesinde tamamlandı. Tamamlanan elbiseler, tespiti okul müdürlüklerince yapılan öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi. Okul müdürleri tarafından teslim alınan elbiseler daha sonra belirlenen kız öğrencilere bayram hediyesi olarak teslim edildi. Sosyal sorumluluk projesi anlamında örnek teşkil eden proje sosyal medyada ve il basınında geniş yer buldu.

YÜZLERİ GÜLSÜN

Konu ile ilgili konuşan öğretmenler “Merkezimizde el emeği ile ürettiğimiz ürünlerin anlamlı bir şekilde kullanılmasını istedik. Yaptığımız ürünlerin birilerine dokunmasını ve yüzlerini güldürmesini istiyorduk. Ortaya böyle bir proje çıktı. Okul müdürlerimizin de desteği ile 50 kız çocuğumuza bayram hediyesi olarak gönderdik. Yüzlerini güldürdüğümüz için mutluyuz. İmkan buldukça bu tür projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu. Kocaali Halk Eğitim Merkezi Müdürü Müfit Aytatlı ise “Bu anlamlı projelerinden dolayı öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize kurumumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.