Karasu

Başkan Sarı Suriye’ye gitti

 

Sakarya Düşünce Platformu’nun organizasyonunda ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın davetlisi olarak düzenlenen program kapsamında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hafta sonunu Suriye’nin İdlib bölgesinde geçirdi. Başkan Sarı, “Savaşın izlerini yakından görmek bizi duygulandırdı” dedi.

 

1 GÜNLÜK ZİYARET

Türkiye Diyanet Vakfı ve Sakarya Düşünce Platformu tarafından toplanan yardımların ihtiyaç sahipleri ile buluşturulması, savaş mağduru ailelerin ziyaret edilerek maddi manevi destek verildiği ziyarete Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün de katıldığı öğrenildi. Cuma gecesi sınırdan giriş yapan heyet, cumartesi gününü İdlib’de geçirdikten sonra Pazar günü akşam saatlerinde Türkiye’ye dönüş yaptı.

ALLAH GÜÇ VERSİN

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yaptığı açıklamada, “Suriye İdlib bölgesinde Türkiye Diyanet Vakfı’nın faaliyetlerine katıldık. İyilik konutları, yetim ve engelliler için yapılan konutları, projelerini ve yetimhaneleri ziyaret ettik. Orada savaşın izlerini yakından görmek bizi çok duygulandırdı. Türkiye Diyanet Vakfı Başkanı İhsan Açık ve bölgeden sorumlu Hatay İl Müftü Yardımcısı İrfan Açık hocamıza, Türkiye Diyanet Vakfı Suriye Saha Sorumlusu İsmail Yiğit’e ve çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlara Rabbim güç kuvvet ve kolaylıklar versin” dedi.