Sağlık

Aşıya yoğun ilgi

 

Koronavirüsle mücadele kapsamında 14 Ocak’tan itibaren sürdürülen aşılama çalışmalarına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor. Karasu ve Kocaali’de 5 bine yakın vatandaş ilk doz aşı oldu.

 

SIKINTI YAŞANMIYOR

Karasu ve Kocaali’de 14 Ocak’ta başlatılan aşılama çalışması geçtiğimiz hafta 65 yaş üstündeki vatandaşların da dahil edilmesi ile bir ivme kazandı. Karasu’da 3 binin üstünde vatandaşın aşılandığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, “İlk aşıyı 14 Ocak’ta ben oldum. Ardından sağlık çalışanlarımız ve devletimizin bildirdiği şekilde yaş sırası ile gerçekleştirmeye başladık. Aşı çalışmamızda şu ana kadar aksayan bir nokta bulunmuyor” ifadelerini kullandı.

EVLERE DE GİDİYORUZ

Hastane ve sağlık ocaklarına gidebilecek durumda olan vatandaşların aşı sırası aldıktan sonra ilgili merkezlere gidip aşı olduklarını bildiren Özdin, “Aşı olmak için merkezlere gelemeyecek durumda olan vatandaşlarımızın yaşlarına bakmaksızın aşılamalarını evlerinde gerçekleştiriyoruz. Bunun için yeterli ekibimiz de ekipmanımız da mevcut. Aşı sayısında da planlamasında da bir sıkıntı yok. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Gece yarılarına kadar aşılamalarımız sürüyor” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir