Karasu

Ankaralı gençler Karasu’ya hayran kaldı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Anadolu biziz” projesi kapsamında Ankara’dan gelen gençler Karasu’nun doğa güzelliklerini ziyaret etti. Gençler, Karasu’ya hayran kaldıklarını da belirtti.

 

ANADOLU BİZİZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Anadolu biziz” projesi kapsamında Ankara’dan gelen 40 genç Karasu’nun doğa güzelliklerini ziyaret etti. Programın Acarlar Longozu ziyaretine Sakarya Vali Yardımcısı Murat Karasu, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Jandarma Üsteğmen Hasan Alataş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Milli Park Müdürlüğü personelleri de eşlik etti. Müdür Ataç, “Ankara’dan ‘Anadolu biziz’ projesi kapsamında ilçemize 40 gencimiz geldi. Gelen kafileye Karasu sahilini ve Küçükboğaz Gölü’nü gezdirdik. Geziden sonra Yenimahalle’de öğle yemeği yedik. Son olarak da Acarlar Longozu’nu tanıttık. İlk defa deniz gören gençlerimiz vardı. Onların heyecanını görmek güzeldi” dedi.

 

CİĞERLERİMİZ OKSİJEN GÖRDÜ

Gençlerimiz çok mutlu oldular” diyen Ataç, “Gençlerimizin mutlu olması bizi de mutlu etti. İlçemizi tanıtma adına güzel bir program oldu” ifadelerini kullandı. Ankara’dan gelen gençlerden Cansu Kanıgür, “Sakarya’ya ilk defa geliyoruz. Longoz çok mükemmel bir yer. Hayvanlar, ağaçlar ve yapısı bakımından gerçekten muhteşem bir yer. Karasu Sahilini de çok sevdik. Ankara’ya göre çok ormanlık bir yer. Ankara’da çoğu parkımız bile yapay çimlerden oluşuyor. Sakarya ve Karasu’da farklı ağaçlar bitkiler görmek bizi heyecanlandırdı. Ciğerlerimiz oksijen gördü. Buraya bir kez daha gelmek istiyorum. Hatta elimde olsa burada da yaşayabilirim” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)