EğitimKarasu

Işıksu öğrencilerin gönlünü fethetti

 

 Adapazarı Belediyesi ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali’nde birinci olan Karasu Sezi Eratik Ortaokulu ödüle doydu. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, öğrencilere verdiği sözleri tek tek yerine getirerek öğrencilerin gönlünde taht kurdu.

 

ÖDÜLLERİ TOPLADILAR

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu, Se’z’gili Sezi tiyatro gurubu öğrencileri Başlık Parası tiyatro oyunuyla Sakarya birincisi oldu. Adapazarı Belediyesi ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş briliğiyle düzenlenen Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali sonrası Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, öğrencilere kitap hediye çeki, kültür gezisi, Poyrazlar pikniği ve Mahşer-i Cümbüş tiyatro bileti söz vermişti. Işık, öğrenciler için Karasu’ya özel araç göndererek olarak Mahşer-i Cümbüş tiyatro oyununa katılımlarını sağladı. Karasu’ya birincilik ile dönen öğrenciler kültür gezisi kapsamında Taraklı’yı da gezdi.

 

MANGAL YAPTILAR

Keyifli zaman geçiren Se’z’gili Sezi tiyatro grubu öğrencileri, Poyrazlar’da piknikte yaptı. Öğrencileri Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu da yalnız bırakmadı. Yetenekli öğrencilerle birlikte mangal yapıp doğa yürüyüşüne katılan Işıksu, uzun uzun sohbette etti. Işıksu, tiyatro gurubunun öğrencilerini yeniden tebrik ederek başarılar diledi ve Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101’inci yılı nedeniyle Adapazarı’nda yapılan Oğuzhan Koç konserini de ağırladı. Oyunun yönetmenliğini üstlenen Burcu Aksu ise, Işıksu’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.