Siyaset

Aksoy: Kent konseyi kurulmalı

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, haftalık basın açıklamasını Salı günü gerçekleştirdi. Açıklamasında Aksoy, gündemi değerlendirdi. Aksoy, “Karasu’nuzda yapılan demiryolu ile ilgili çalışma Sakarya’mızı ve Karasu’muzu bir üst lige taşıyacak” dedi. Aksoy, Karasu’nun kent konseyine ihtiyacı olduğunu da dile getirdi.

Vatandaş icraat bekliyor
Salı günü haftalık basın açıklamasını gerçekleştiren Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, “Karasu’nuzda yapılan demiryolu ile ilgili çalışma Sakarya’mızı bir üst lige taşıyacak” dedi. “Sakarya’mız üst lige çıkarken Karasu’muzun amatör lig de kalmasını kabul etmiyoruz” diyen Başkan Aksoy, “Bu bölgede bir nimet varsa bu nimetten Karasu’muzun istifade edememesi üvey evlat, yetim çocuk muamelesi görmesini asla kabul etmiyoruz. Tam 14 yıl önce demiryolu çalışması gerçekleşti. Belli bir bütçe ayrıldı. Fakat ortada ne demir vardı nede yolu. Bu millet icraat bekliyor” ifadelerini kullandı.

Trafik sorunu var
Karasu’nun sanayisi, turizmi, hayvancılığı ile ciddi potansiyele sahip olduğunu ifade eden Aksoy, “Artık lafa karnımız tok” dedi. Karasu’nun kent konseyine ihtiyacı olduğunu dile getiren Başkan Murat Ali Aksoy, “Meclis üyesi arkadaşlarımıza sesleniyorum. Karasu’muzun kent konseyine ihtiyacı var. İlçemizin gelecek yıllarının planlanması için kent konseyine ihtiyacımız var” dedi. Trafik ve park sorununu da dile getiren Başkan Aksoy, “Nüfus artışından dolayı otopark ve trafik sorunu ciddi manada sorun teşkil ediyor” diye konuştu. Aksoy, kırsal mahallelerde yaşanan yol sorununu ve internet sorununu da dile getirdi.