Karasu

Karasu örnek olacak

Karasu Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, ilçedeki kaçak yapılaşmanın önüne geçmek adına beton santralinden çıkan kamyonları kontrol altına alacaklarını, bu şekilde kaçak yapıyı sıfırlamayı amaçladıklarını söyledi.

Sıfırlayacağız
Karasu Belediye Meclisi’nde gündeme gelen beton santralindeki araçların takibi ile ilgili maddenin oylanması sonrasında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya’da kaçak yapılaşmanın üst seviyelerde seyrettiğini, Karasu’nun da bu durumdan payına düşeni aldığını söyledi. Meclis tarafından getirilen yeni düzenleme ile beton santrallerinden betonun çıktığı anda nereye döküldüğünü göreceklerini söyleyen Başkan Sarı, bu şekilde kaçak yapılaşmanın önüne geçeceklerini, bu uygulamanın da diğer belediyelere örnek teşkil edeceğin söyledi.

HGS konusu
Karasu Doğu Karadeniz Caddesi’nde uygulanan parkomat uygulaması da gündeme geldi. Yeniden Refah’tan Mustafa Çalık ve CHP’den Mücahit Karakaş parkomat konusunu sordu. HGS ile tahsilatın yasal olup olmadığını soran Karakaş’a yanıt veren Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakır, uygulamanın Muğla başta olmak üzere pek çok büyükşehir de uygulandığını söyledi. Başkan İshak Sarı da, Karasu Belediyesi’nin geliri ne kadar artarsa o kadar hizmet üretiriz” dedi.