Karasu

84. yıldönümünde birçok program düzenlendi

84. yıldönümünde birçok program düzenlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Örgütü, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla gün boyu süren etkinlikler düzenlendi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.

Törenlere katıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Örgütü gün boyunca süren anma programları düzenlendi. CHP İlçe Başkanı Uğur Büyük ve yönetimi önce Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk programına ve Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’ndeki resmi törene katılım sağladı. Resmi törenlerin ardından CHP İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan anma programları başladı. İlk olarak 40 mahallede Cuma namazı sonrası lokum dağıtıldı.

Gözyaşlarını tutamadı

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanlığı’nın ikinci programı partililerle birlikte sinemalarda vizyona giren Atatürk filmini izlemek oldu. Atatürk filminin gösterildiği Karasu GKM Sineması’nda dört numaralı salonu dolduran partililer filmin sonunda gözyaşlarını tutamadı. Akşam saatlerinde ise Merkez Camii’nde Atatürk ve tüm aziz şehitler için mevlit okutuldu. Anma programlarına CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, yönetim kurulu üyeleri, üyeler, partililer ve vatandaşlar katılım sağladı.

Özlemle anıyoruz

Açıklamada bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı ilk ve ebedi Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.  Ölümünün üzerinden yıllar geçtikçe değeri daha çok anlaşılan lider, büyük zaferlerin sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 57 yıllık yaşamı, her birimize yol göstermeye devam etmektedir” dedi.

Çalışacağız

Durmaksızın çalışacaklarını belirten Başkan Büyük, “Gün boyunca anma programı kapsamında birçok etkinlik düzenlendik. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için durmaksızın çalışacağımıza söz veriyoruz” şeklinde konuştu.