Karasu

Adatepe’de coşkulu hafta

Adatepe’de coşkulu hafta

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri devam ediyor. Cumhuriyet’in 100. Yılında birden çok etkinlik düzenleyen Adatepe İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencileri coşkulu bir hafta geçirdi.

Ayakta alkışlandı

Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Adatepe İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencileri birden çok etkinlik düzenleyerek coşkulu bir hafta geçirdi. 100. yıl temalı Cumhuriyet Köşesi ise görenleri hayran bıraktı. Ardından öğrenciler tarafından yapılan dans gösterileri ve oratoryo gösterileri de ayakta alkışlandı. Ardından koro ve solo gösterileri düzenlendi.

Tam not aldı

Hafta boyunca süren 100. Yıl kutlama etkinliklerinde anasınıfı öğrencileri tarafından yapılan Kızılay etkinliği oldukça dikkat çekti. Velilerden de tam not alan etkinlikler ve gösteriler göğüslerin kabarmasına sebep oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Ömer Ünal, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz” şeklinde konuştu.