Karasu

6 muhtar aynı fikirde

 

Karapınar Mahallesi Muhtarı Oğuzhan Öztürk, mahalle sınırlarında bulunan çam sahasında bölgeye uygun olmayan ağaçların kesildiğini belirtti. Öztürk, “Buraya yeniden uygun çam ağaçları dikilecek. Fakat biz 6 mahalle muhtarı olarak bu bölgeye arıcılık ve bal ormanı yapılmasını istiyoruz” dedi.

 

SESSİZLİKLERİ ANLAMSIZ

Karasu Karapınar Mahallesi sınırlarında bulunan çam sahasında uygun olmayan çam ağaçlarının sökümü devam ediyor. Sökümü olan bazı alanlara ise uygun çam ağaçlarının dikimi yapıldı. Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren Karapınar Mahallesi Muhtarı Oğuzhan Öztürk, “Daha önce bu bölgede çam ağaçları kesilmiş OSB’ye malzeme verilmişti. Ayrıca aynı yerde Büyükşehir’e ait çöp atık merkezi yapıldı. Yine ormanlık alanda taş ocağımız da var” dedi. Öztürk, bazı kurumların ormanlık alanların işgaliyesine izin verirken, geri kalan alanın bal ormanı olmasına sessiz kalmalarına anlam veremediklerini söyledi.

 

BAŞVURULAR YAPILDI

Kesilen çam ağaçlarının yerine aynı ağaçlardan değil, arıcılık ve bal ormanı için ağaç dikilmesini istiyoruz” diyen Öztürk, “Böylelikle bu bölgemizde de arıcılık faaliyetleri başlamış olur” ifadelerini kullandı. Öztürk, “Mahallem ve komşu mahalle olan Tuzla Muhtarı Mehmet Ertürk, Akkum Muhtarı Mustafa Sağır, Manavpınarı Muhtarı Ali Çakmak, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan ve Karanlıkdere Muhtarı Yılmaz Koca’da bizimle aynı fikirde” dedi. Öztürk, çam sahası alanının bir kısmına uygun çam ağacı dikildiğini de sözlerine ekleyerek, geri kalan alanın ise bal ormanı olması için gerekli başvuruları yaptıklarını dile getirdi.