Karasu

40 öğrenciye kırtasiye yardımı

 

Daha önce önderlik ettiği yardım kampanyaları ile birçok ihtiyaç sahibi aileye el uzatan Karasu Aziziye Sahil Cami İmam Hatibi ve Karasu İlçe Müftülüğü Göç Koordinatörü Hafız Haydar Coşan, bu kez de okul öğrencileri için kolları sıvadı. Coşan, 40 öğrenciye temel kırtasiye yardımında bulunarak öğrencilerin yüzlerini güldürdü. 

 

YARDIM ZİNCİRİ

Karasu Aziziye Sahil Cami İmam Hatibi ve Karasu İlçe Müftülüğü Göç Koordinatörü Hafız Haydar Coşan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara el uzatmaya devam ediyor. Daha önce birçok aileye yardım eli uzatan Coşan, bu kez de ihtiyaç sahibi okul öğrencilerinin yüzünü güldürdü. Coşan, “2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla aileleri de okul malzemesi telaşı aldı. Kırtasiye malzemeleri bazı ailelerin bütçesini zorluyor. Sıkıntıya bir nebze çözüm üretmek için yardım zincirimize bir yenisini daha eklemek istedik” dedi.

 

YENİ HEDEF KIYAFET

Tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi 40 öğrenciye temel kırtasiye yardımında bulunup çocuklara hediyeler takdim ettik” diyen Hafız Haydar Coşan, “Yeni eğitim öğretim yılı öncesi eğitime katkı, çocuklara moral ve ailelere destek programı da düzenlendik. Müftülüğümüz İlçe Şube Müdürümüz Murat Çetin’inde katılımıyla gerçekleştirdiğimiz programımıza çocuklara tahsis ettiğimiz araçla onları evlerinden alıp, tekrar evlerine bıraktık. Yeni hedefimiz çocuklara okul kıyafetleri konusunda da yardımcı olmak” diye konuştu.