4 kıta bir araya gelecek

 

Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, Kargenç Kulübü koordinatörlüğünde hazırlanan ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan “Gezegenimiz için küçük dokunuşlar” Small Touches for Our Planet-STOP adlı proje için 4 kıtadan organizasyonların bir araya geleceğini açıkladı.

 

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR

İklim değişikliği için 4 kıtadan ortak çalışma düzenlendiğini belirten Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, “Kargenç Kulübü koordinatörlüğünde hazırlanan ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan ‘Gezegenimiz için küçük dokunuşlar’ Small Touches for Our Planet-STOP adlı proje için 4 kıtadan organizasyonlar bir araya gelecek. Türkiye’den Kargenç Kulüp, Yunanistan’dan Hellas For Us, Uruguay’dan AUDELE –Asociación Uruguaya de Disfusión del Español como Lengua Extranjera, Togo’dan Association des Volontaires pour l’Environnement Sain ve Hindistan’dan DISHA International Foundation Trust adlı organizasyonların bir araya geleceği proje ile 4 kıtada aktivite yapılacak” dedi.

EĞİTİM KILAVUZU

Proje kapsamında iklim değişikliğine karşı davranış geliştirmeyi hedefleyen bir “İklim Eğitim Kılavuzu” oluşturulacağını belirten Aydın, “Planlanan seminerler ve final konferansı ile lansmanı yapılacak kılavuz iklim krizini önlemeye yönelik tüm pratik detayları içerecektir. Öğrenciler aracılığı ile ailelere ulaşacak davranış biçimleri ile her birey gün içerisinde yaptığı eylemlerin doğaya etkisini keşfedecektir. Değişen davranış biçimleri doğaya katkısı kadar aile bütçesine de katkı sağlayacaktır. Azalan elektrik, doğalgaz ve su faturaları ailenin bütçesine ve doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayacaktır. Sosyal medya kampanyaları ile desteklenecek proje sonunda öncelikli olarak 5 farklı ülkeden organizasyonların yereline etki etmek amaçlanmıştır” ifadelerini kullandı.

ONAYA SUNULDU

Proje faaliyetlerinin sosyal medya hesapları üzerinden başladığını belirten Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, “Proje boyunca Yunanistan’da hazırlık toplantısı, Uruguay’da iklim eğitim kursu, Togo’da iklim üzerine gençlik çalışmaları, Hindistan’da tanıtım konferansı ve Türkiye’de final konferansı ile İklim Eğitim Kılavuzu tanıtımı yapılacaktır. 1 Aralık 2020 tarihinde resmen başlayan projemizin ilk toplantısı online olarak gerçekleştirilmiştir. Kovid-19 nedeniyle yeniden planlanan faaliyetler ortakların onayına sunulmuştur. Proje faaliyetleri sosyal medya hesapları üzerinden başlamıştır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.